Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nagroda dla Powiatu Cieszyńskiego

Uhonorowanie najlepszych samorządów było jednym z najważniejszych punktów V Kongresu Regionów, który odbył się w Świdnicy. Puchar dla Powiatu Cieszyńskiego za drugie miejsce w Ogólnopolskim Srebro dla Powiatu Cieszyńskiego Rankingu Powiatów w kategorii powyżej 120 tys. mieszkańców odebrali Starosta Cieszyński Jerzy Nogowczyk oraz Wicestarosta Jerzy Pilch.

Ciągły rozwój Powiatu Cieszyńskiego i duży postęp jaki udało nam się osiągnąć w wielu dziedzinach naszej działalności został doceniony. Ten sukces bardzo cieszy, ale także zobowiązuje do dalszej skutecznej pracy na rzecz naszego regionu i jego mieszkańców - podkreśla Starosta.

Od kilku lat Powiat Cieszyński znajduje się w czołówce jedynego w Polsce takiego rankingu samorządów, które oceniane są przez ekspertów Związku Powiatów Polskich według aż 93 kryteriów. Wśród nich znajduje się m.in.: aktywność w zakresie inwestycyjnym i rozwojowym, w tym szczególnie w pozyskiwaniu środków krajowych i zewnętrznych, wprowadzaniu udogodnień służących poprawie jakości obsługi mieszkańców oraz funkcjonowania samorządu. Tak szeroki wachlarz kategorii daje samorządom szansę na pokazanie swoich mocnych stron w różnych dziedzinach. Na zaszczytne drugie miejsce w tym prestiżowym rankingu Powiat awansował z pozycji trzeciej ustępując tylko Powiatowi Kieleckiemu.

 Kongres w Świdnicy to największe doroczne spotkanie przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, poświęcone najistotniejszym kwestiom funkcjonowania miast, gmin, powiatów i województw. W wydarzeniu wzięło udział blisko 2 tys. samorządowców z całej Polski. - Jest to okazja nie tylko do spotkania z przedstawicielami samorządów, ludźmi nauki, organizacji pozarządowych czy przedsiębiorcami. Kongres to doskonałe miejsce wymiany doświadczeń - dodaje Starosta. W tym roku Kongresowi towarzyszyło hasło: "Przywództwo, odpowiedzialność, kreatywność. Nowa rola władz samorządowych". Gościem specjalnym imprezy był Rudolph Guliani legendarny burmistrz Nowego Jorku.

 

źródło: mat.pras.
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: