Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Spór o miejsca na plakaty

Na płotach, drzewach i tablicach ogłoszeń. Wieszane, przyklejane, przybijane - plakaty wyborcze. Rozpoczęła się walka wyborcza na plakaty. Jak zwracają uwagę sami kandydaci na posłów - wieszane są nie zawsze tam gdzie powinny i zwracają na to swoim konkurentom uwagę na facebooku.

Pierwszy, który zarzucił swojej konkurencji nieuczciwe działania był Marcin Ślęk – Kolejny przejaw dzikiej kampanii i braku szacunku dla cudzej własności. Obiekty boiska w Kończycach Małych są obiektami komunalnymi. Gmina Zebrzydowice, z tego co wiem, nie udostępnia swoich obiektów na reklamy wyborcze. Inni szanują taką decyzję, która mi osobiście wydaje się w porządku[…]

*Zobacz  profil w serwisie Facebook>>>

- Tak ugrupowanie Pawła Kukiza walczy z systemem! Wszyscy przybijają plakaty na wyznaczonych tablicach. Mlodzi zbuntowani W DRZEWA !!!!!  - podkreśla obecna posłanka a zarazem kandydatka na posła Aleksandra Trybuś -  Cieślar


*Zobacz profil w serwisie  Facebook>>>


Nie długo trzeba było czekać na ripostę - Pani poseł Aleksandra Trybuś-Cieślar z PO postanowiła wrzucić na swoim profilu fotkę plakatu jednego z naszych kandydatów z Okręgu 27. Oj Pani Trybuś... Jak Pani myśli, czy wrzucę do sieci zestaw fotek Pani plakatów wiszących po przeciwnej stronie tablic ogłoszeniowych w Pogwizdowie, które nie znajdują się na "Wykazie miejsc na Obszarze Gminy Hażlach przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń i plakatów wszystkich komitetów wyborczych ..." ? - kontratakuje Pan Damian Machej

Zobacz wpis:

 

Pani poseł Aleksandra Trybuś-Cieślar z PO postanowiła wrzucić na swoim profilu fotkę plakatu jednego z naszych kandydató...

Posted by Damian Machej on 12 października 2015


Przypominamy, że Na podstawie art. 107 – 110 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy (Dz. U.z2011 r., Nr 21, poz. 112 z późn. zm.)  Zabronione jest umieszczanie plakatów i haseł wyborczych na   terenie   urzędów   administracji   rządowej   i   administracji   samorządu terytorialnego oraz sądów;  na terenie zakładów pracy w sposób i w formach zakłócających ich normalne funkcjonowanie;  na terenie jednostek wojskowych i innych jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi   Obrony   Narodowej   oraz   oddziałów   obrony   cywilnej,   a   także koszarowanych   jednostek   podległych   ministrowi   właściwemu   do   spraw wewnętrznych, na terenie szkół oraz w lokalu wyborczym oraz na terenie budynku, w którym ten lokal się znajduje.

Miejmy nadzieję, że po wyborach zgodnie z przepisami komitety wyborcze usuną plakaty w ciągu 30 dni.


(red)

*Od redakcji: Wstawiliśmy post pana Damiana Macheja, gdyż jako jedyny z kandydatów posiada konto w serwisie FB jako osoba publiczna. Pozostałe posty jako publiczne, opublikowane jednak zostały na kontach prywatnych. Na temat kampani (kont publicznych i prywatnych) na FB pisalśmy m.in w tym artykule: Kandydaci na "fejsie".
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-10-14 12:35:24
ciamajda: Tak trzymać Panie Damianie!!
2015-10-14 16:23:53
koszor: Trybuś ty zamiast na siedzieć na fejsie, to się do roboty bierz. 8 lat rujnowania Polski, poniżania Polaków - rozliczymy cię wkrótce.
2015-10-14 20:26:58
Gal: Staram się być grzeczny, ale \"koszor\" grzeczności nie uznaje, zatem pytam: do ilu potrafisz zliczyć, że chcesz rozliczać i w czyim imieniu? Nie strasz, nie strasz... A tak nawiasem, to p. Trybuś do PO dorwała się, gdy ta była jeszcze na fali, choć opadającej bo tacy \"wyjadacze\" partyjni jak Kopeć, Gluza, Ślęk i Węglarzy robili wszystko, aby PO zdołować i muszę przyznać, że udał im się. Dzisiaj jeden pokazuje oblicze rozanielonego niewinnisia a pozostali kolejny raz zmienili barwy, byle do władzy, jak za PRL-u tak i obecnie.
2015-10-14 21:53:17
alternatywy 5: Rozliczyć nierobów możemy tylko poprzez nie wybieranie ich, chociaż powinni być rozliczani z własnego majątku. Polska straciła to i oni POwinni też.
2015-10-14 23:17:50
stankens: Ja jestem tylko ciekawy KTO po wyborach posprząta za sobą te plakaty.?! Pewnie jak zawsze będą wisieć jeszcze \"rok\".
2015-10-15 07:17:37
Nokia2007: Może Pani Trybuś zaczęłaby robić coś innego niż szerzyć nienawiść i hejtować wszystkich dookoła.Nic Pani nie robi prócz wpychaniu się na każde zdjęcie publikowane w mediach, bo \"trzeba się pokazać\"-to Pani słowa.
2015-10-17 10:33:23
Kankee: Gdziekolwiek człowiek się nie ruszy to wszędzie spoglądają na nas z plakatów te fałszywe uśmiechające się twarze, a im mniejszy dorobek na rzecz społeczeństwa tym większy plakat.Cała ta kampania jest żenująca, zarówno ze strony PO jak i PIS. Jeszcze tylko tydzień i może choć na chwilę wszyscy zamkną swe szczekające i ziejące jadem gęby.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: