Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Śpiewali kolędy

W dniu 18.12.2014 w Zespole Szkół Budowlanych, w Cieszynie odbył się VI Powiatowy Przegląd Kolęd.

W Powiatowym Przeglądzie Kolęd wzięły udział grupy muzyczne oraz soliści z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie, Zespołu Szkół im. Wł. Szybińskiego, Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie, Studium Muzyki Rozrywkowej Władysława Wilczaka w Cieszynie oraz instrumentaliści i Chór Kameralny ZSB.

Wszyscy artyści zaprezentowali wysokie umiejętności wokalne, ciekawe aranżacje oraz interesujący repertuar. Młodzież sięgnęła do standardowych kolęd, np. „Cicha noc” czy „Przybieżeli do Betlejem”, ale również można było usłyszeć kolędy ludowe i bożonarodzeniowe pieśni (nawet jazzowe). Warto podkreślić, że w większości wokaliści śpiewali z towarzyszeniem akompaniamentu „na żywo”. Młodzi instrumentaliści grali na gitarach, keyboardzie, akordeonie, skrzypcach i kontrabasie.

W VI Powiatowym Przeglądzie Kolęd w ZSB wzięła udział pani Beata Lebioda, która reprezentowała Starostwo Powiatowe w Cieszynie oraz pan Leszek Szarowski przedstawiciel Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej. Zaś pani Aleksandra Trybuś - Cieślar, posłanka na Sejm Rzeczypospolitej przysłała list z życzeniami, ponieważ nie mogła osobiście wziąć udziału w imprezie.

Przegląd zorganizowała, już kolejny raz, Joanna Lazar – Chmielowska, nauczyciel języka angielskiego.

Po zakończonym koncercie dyrektor ZSB Adam Wojaczek gorąco i serdecznie dziękował wszystkim artystom za udział we wspólnym kolędowaniu. ZSB w Cieszynie serdecznie zaprasza utalentowaną młodzież powiatu cieszyńskiego do wzięcia udziału w następnej edycji!

mat.pras.

źródło: mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: