Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Spacery po Cieszynie z przewodnikiem

To była druga taka wycieczka po Cieszynie z przewodnikiem PTTK w ramach akcji „Przewodnik Czeka”. Ale bynajmniej nie ostatnia. Dla spragnionych wiedzy o Nadolziańskim Grodzie zarówno mieszkańców, jak i turystów, wycieczki takie przewidziano co niedzielę aż do końca września.

Miejsce zbiórki chętnych na spacer z przewodnikiem to Wzgórze Zamkowe. Grupa chętnych pod opieką przewodnika wyrusza stamtąd o 14.00. Spacery kończą się o 16:00 w Parku Pokoju. Tak, by chętni zdążyli na organizowane tam koncerty.

Pierwsze dwa spacery poprowadził Bogusław Bujok – prezes Koła Przewodników Beskidzkich i Terenowych „Cieszyn” przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie. Po tych dwóch wycieczkach zapytany, co podczas zwiedzania miasta budzi najwięcej zainteresowania uczestników spaceru stwierdził, że dużym zaskoczeniem jest umiejscowienie pierwszego w Cieszynie kina, zwanego teatrem elektrycznym w dawnym browarze mieszczańskim na ul. Śrutarskiej.

- Kolejne zdziwienie budzi fakt, że cieszyński teatr "zagrał" w filmie nominowanym do nagrody amerykańskiej Akademii Filmowej. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że były kręcone tam sceny do "Ziemi obiecanej" Andrzeja Wajdy. A następnym zaskoczeniem są "świecące kamienie" przy fragmencie torowiska tramwajowego na cieszyńskim rynku. I z tego, co wiem wielu uczestników postanawia to sprawdzić w domu w godzinach wieczornych poprzez internet – wylicza przewodnik. Tak przy okazji jak ktoś chce spojrzeć na cieszyński Rynek nie wychodząc z domu może zrobić to tutaj.

 

(indi)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: