Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sołtys postawił... radar

Zdjęć nie robią, mandatów nie wypisują, ale zależy im, aby po prostu było bezpiecznie. W Pogórzu - to sołectwo Skoczowa- sołtys postawił... fotoradar. Spełnia kilka funkcji - śmieje się Mariusz Rodenko. Ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo, żartów nie ma.

Jeszcze kilka lat temu stał tutaj fotoradar. Ustawiono go we wrześniu 2014 roku Zobacz materiał: Nowy fotoradar w Pogórzu. Niespełna dwa lata później, urządzenie zdemontowano. Przeczytaj: Fotoradar powróci
W 2016 roku stała tutaj nawet.. makieta policjanta: Policjant na łańcuchu.

Mowa o niebezpiecznym miejscu – przejściu dla pieszych w centrum Pogórza. Wioskę na pół przedziela stara droga prowadząca ze Skoczowa do Bielska. Po obu jej stronach są przystanki autobusowe, jest przedszkole, nieopodal szkoła i wiele budynków. Niestety, sporo kierowców jadących zarówno od strony Skoczowa, jak i zjeżdżających z góry z przeciwnej strony, nie stosuje się do limitów, obowiązujących w terenie zabudowanym.

Skrzyżowanie niebezpieczne, a niepokornych kierowców jeszcze kilka lat temu temperował właśnie fotoradar. Urządzenia już nie ma, ale sołtys ciągle kombinuje, jak poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. - Wykorzystaliśmy skrzynię pojemnika filtra cząstek stałych, który był wykorzystywany w jednym z zakładów. Kształtem przypomina właśnie puszkę fotoradaru. Pomalowaliśmy go na charakterystyczny, żółty kolor i ustawiliśmy przy drodze – tłumaczy sołtys Pogórza, Mariusz Rodenko.

Rzeczywiście, skrzynia kształtem przypomina fotoradar. Ustawiono go na platformie z kółkami, żeby można bez problemu go przemieszczać. W środku nie ma urządzenia rejestrującego, to atrapa, ale jak zaznacza sołtys - Może da to komuś do myślenia. Kierowca zauważy, zwolni. A może osoby odpowiedzialne za tę drogę w końcu zdecydują się, aby poprawić oznakowanie i bezpieczeństwo w tym miejscu. Początkiem roku pisałem do starostwa, aby mocniej oznaczyć przejście dla pieszych. Oświetlić, czy wprowadzić biało-czerwone kolory na przejściu. Może z tym być problem, bo z tego co wiem, droga ma zostać przejęta w zarząd przez województwo – dodaje.

Końcem ubiegłego roku, w Pogórzu doszło do tragicznego wypadku samochodowego, w jego efekcie zmarły dwie osoby. Wypadek w Pogórzu Rannych zostało również czworo dzieci, które szły poboczem. - Długo walczyliśmy o te pobocza, gdyby nie one, dzieci szłyby ulicą. Aż strach pomyśleć jak mogłoby się zakończyć to zdarzenie – dodaje sołtys.

Inicjatywa Rady Sołeckiej w Pogórzu nie dziwi Roberta Sochy, komendanta Straży Miejskiej w Skoczowie. Jak sam przyznaje - nieprofesjonalne, wcześniejsze podejście straży miejskiej do egzekwowania przepisów w zakresie przekraczania prędkości spowodowała, że straż straciła uprawnienia. Fotoradary w większości gmin stały się maszynkami do robienia pieniędzy, a nie narzędziami, które miały zwiększyć bezpieczeństwo. Każda taka inicjatywa poprawiająca bezpieczeństwo, jeśli jest zgodna z przepisami, jest jak najbardziej słuszna. Szkoda, że dopiero na widok takiego urządzenia zmniejszamy prędkość, a nie samo oznakowanie.

- To urządzenie wielofunkcyjne. Będzie odstraszał piratów, a z drugiej strony służy jako kwietnik. Mimo wszystko mam nadzieję, że będzie tu bezpieczniej - śmieje się sołtys Rodenko.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

32
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-11 16:30:08
bronek91: Dobrze, że nie ma wyborów na dzielnicowych, bo już się boję, co by zaczęli kombinować.... Sołtys wchodzący w kompetencje miejscowych służb porządkowych i oczywiście legitymuje się wsparciem Rady Sołeckiej, organu tylko doradczego i wewnętrznego w ramach sołectwa. Nie wiem po co Rada Sołecka jest w ogóle we wszelkiego rodzaju artykułach wymieniana....Nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności, za nic.... <br /><br /><br />Tak mnie zastanawia, godna pochwały kreatywność i zaangażowanie miejscowego sołtysa nie świadczy również o degrengoladzie miejscowych służb???<br /><br />Nie świadczy również o braku świadomości prawnej kierowców???? Jeszcze ktoś daje się na takie skrzynki łapać? <br /><br /> Drugie pytanie, dlaczego z inicjatywą wyszedł właśnie w tym roku?<br /><br />Czy obiekt znajduje się w pasie drogowym, czy poza pasem drogowym? <br /><br />Sołtys ustawiając ten obiekt działał jako osoba prywatna czy organ jednostki pomocniczej gminy? Jeżeli jako osoba prywatna, ja też takie coś mogę postawić, wychodzi z tego. Jeżeli jako sołtys, powinien w oparciu o zasadę legalności wykazać się podstawą prawną.... <br /><br />Postawienie obiektu jako kwietnik.... A kaj tam jaki doniczki alko kwiotki są??? Utrzymanie obiektu będzie pokrywane z funduszu prywatnego czy sołeckiego? <br /><br />Żeby ono jeszcze jaki menole tego na złom nie wzięli....
2018-03-11 17:06:11
krzysztof.mm: ten sołtys już wcześniej udowadniał, że coś z nim nie tak
2018-03-11 17:44:21
mako: Coś mi się zdaje, że takie wystawianie atrapy fotoradaru łamie kilka paragrafów.
2018-03-11 17:45:47
bronek91: krzysztof.mm<br /><br />W Gminie Skoczów, większość sołtysów, co nie oznacza że wszyscy, kwalifikuje się do wymiany. Szkoda tylko, że społeczności sołeckie są spacyfikowane przez rodzinki a nawet całe plemiona danego sołtysa, które gwarantują mu wybór na kolejną kadencję, bo je nasz. Reszta wierzy w brak alternatywy i konieczność podporządkowania się. Zresztą uspołecznienie jest niewielkie a to istniejące patrz OSP, KGW, organizacje parafialne są opanowane z reguły przez plemię sołtysa. Baba w KGW prezeską, lub szefuje np. miejscowej Róży Różańcowej lub Kołu Przyjaciół Radia Maryja, synek szefuje w OSP, szwagier realizuje zlecenia sołeckie. Jednym słowem sołectwo jako rodzinna firma.... Interes sołectwa to natomiast interes rodziny.<br /><br />Moim zdaniem sołectwa Gminy Skoczów w większości, nie spełniają zadania, cementują jedynie plemienne układy i powinny zostać rozwiązane. Zaznaczam, użyte słowo \&quot;w większości\&quot; nie oznacza iż wszystkie. Dla mnie chlubnym wyjątkiem godnym pochwały są Ochaby. <br /><br />Co na to miejscowa Gmina??? Rozkłada ręce, co ja mogę zrobić, ludzie wybrali.... Pytanie jacy ludzie??? Plemie????? Co z kwestią nadużyć niekierych sołtysów? Tajone przez miejscową gminę, ponieważ to jednostka pomocnicza gminy i gmina jest odpowiedzialna. Gdzie jasno określone kompetencje sołtysa? Brak!!!!! Co z odpowiedzialnością dyscyplinarną niekierych sołtysów za naruszenia???? Brak!!!!!! <br /><br />Co z łamaniem praw osobistych i obywatelskich mieszkańców sołectwa??? Odpowiedź gminy, idź se pan do sądu.... <br /><br />W kwestii kościelnej krzysztof.mm roz muszym przyznać Ci racje. Swoji niekiedy robi też miyjscowy farorz, kiery zawsze na święta bez względu na stopień otrzymanej pomocy, faworyzować musi zawsze -&gt; sołtysa..... Nawet niekiere fotogalerie na ox są tego dowodem.... Nie chodzi już nawet o samo chwolenie ale czasem osoba piastująca funkcje sołtysa jest takim oszustem, perwersyjnym parszywym oszustem, że mi się robi niedobrze na jego widok a farorz oczywiście publicznie chwoli, choć powinien przynajmniej zachować milczenie. Dlatego Bronek chodzi do kościoła innego niż swój parafialny.... <br /><br />PS żeby było jasne, komentarz odnosi się do kwestii wszystkich sołectw Gminy Skoczów. Zanim uaktywni się lobbing miejscowych plemion.
2018-03-11 17:50:43
bronek91: mako<br />W Gminie Skoczów, większość sołtysów ma prawo w głębokim poważaniu. Jest wśród swoich, kto mu co zrobi??????? W razie czego kto dobrowolnie, nieprzymuszony złoży zeznania obciążające albo doniesie??? Dzielnicowy???? Przeca nawet dzielnicowy w założeniu współpracuje z sołtysem, teraz sobie wyobraź jakie niekiedy, co nie oznacza iż zawsze, taka współpraca przybiera wymiary.
2018-03-11 18:42:01
marian1951: Migawka fotoatrapy ukazała się w Teleexpresie, a tym samym wiadomość poszła w Polskę. Kto oglądał już wie. Może przyniesie to pozytywny skutek i zarządca drogi pokusi się o poprawienie bezpieczeństwa pieszych o co prosi sołectwo.
2018-03-11 19:14:38
jo.papuga: A mie sie tyn pomys nawet spodoboł... i nie wiym kaj wy tu łamani paragrafów widzicie i nad czym tyla filozofujecie?<br />Z tego co wiym to żółty kolor nima zakozany i każdy se może nawet kubeł na śmieci tak pomalować i przy chałupie postawić... <br />Ha,ha...jutro idym do Lyroja po farbe, a niech sie gnoje mojigo śmietnika też kapke pobojom.<br />
2018-03-11 22:47:33
Rusek177: A może by tak panie sołtysie oświetlenie koło Pogórskich stawów a nie jakieś skrzynki
2018-03-12 11:51:33
monika.szyndler: Witam - Panie bronek91- bardzo przykro czytać to, co napisał pan o sołtysach ogólnie ..... Jestem jednym z nich, przykre to, że wrzuca Pan do jednego \&quot;worka\&quot; wszystkich. I oczywiście opluwa tę funkcję całkiem anonimowo tu na portalu. Jakie to proste prawda? <br /><br />Życzę udanego dnia! <br />
2018-03-12 20:06:02
BezNickowiec: @Rusek177, świetny pomysł, żeby szczurom i innym gryzoniom nocą oświetlać drogę.
2018-03-12 21:30:12
bronek91: Marian1951<br /><br />Ciekawe kto dzisiaj pamięta, co wczora w Teleexpresie leciało....
2018-03-12 21:32:07
bronek91: jo.papuga<br /><br />Żółtą farbą jak na prawdziwego Papuga przystało to se możesz dziób wymalować.... <br /><br />"i nie wiym kaj wy tu łamani paragrafów widzicie i nad czym tyla filozofujecie?"- cytat <br /><br />Wiesz po co został uchwalony kodeks wykroczeń??? A Panie i Panowanie dla bardziej .nowoczesnych, co podejrzanie dla kolegów z komisariatu, zbyt często wędrują wzdłuż tras szybkigo ruchu np. w kusych spódniczkach, czymu dostowają mandaty, np. za zaśmiecanie? W kusej spódniczce nie można chodzić po poboczu? <br /><br />"każdy se może nawet kubeł na śmieci"- cytat <br /><br />Bardzo trafne, już se postawiłeś????
2018-03-12 21:40:31
bronek91: Szanowna Pani monika.szyndler, <br /><br />Jaki jest koń, każdy widzi..... <br /><br />Do tej pory zdawałem sobie sprawę, iż niektórzy sołtysi i panie sołtys mają problem z interpretacją prawa, zwłaszcza samorządowego. Natomiast do tej chwili, nie myślałem, choć podejrzewałem, iż niektórzy sołtysi i panie sołtys mają problem nawet z czytaniem ze zrozumieniem.... Proszę mi zacytować z mojej wypowiedzi gdzie wrzucam wszystkich do jednego worka. <br /><br />Szanowna Pani monika.szyndler, pore zdań na krzyż, niemerytorycznych i jeszcze cygani. Wstyd!!!! <br /><br />"opluwa tę funkcję całkiem anonimowo tu na portalu."- cytat <br /><br />Nie opluwa, tylko stwierdza fakty. Proszę przypilnować niektórych kolegów a nie będzie powodu do "opluwania". Gdyby Szanowna Pani wiedziała, miejscowa Gmina nie przyjęłaby anonimowego pisma w kwestii pewnego sołtysa. Widzę, iż logika, też kuleje.... <br /><br />Z tego co mi wiadomo, sołtysi mają spotkanie z Burmistrzem w każdy drugi wtorek miesiąca. To jutro???? <br /><br />Zatem proponuję zaprosić kolegów z urzędu do gry w kamienną twarz, odczytać tekst, ciekawe który pęknie???? Taki ten bronek jest anonimowy:D:D:D <br /><br />PS Skoro Szanowną Panią monika.szyndler, coś zabolało, musiała być tego przyczyna.... Może Pani przypomni dlaczego, co było powodem rezygnacji poprzedniego sołtysa z Pierśćca? Może wiek???? <br /><br />Ciekawi mnie, gdzie Pani była, kiedy jeden z kolegów z urzędu szczuł na mnie sąsiadów. Nie ten okręg wyborczy???? A jak Pani taka odważna może zaserwujemy sobie jakiś mały quiz wiedzy z zakresu prawa samorządowego??? Podniesie Pani rękawicę???? <br /><br />Mądrość ludowa mówi, ludzka krzywda się zawsze wraca, jestem ofiarą pewnych działań Pani Kolegi, natomiast Pani komentarz, bez rozeznania w sprawie per analogiam to tak jakby Pani zgwałconej kobiecie powiedziała, że sama jest sobie winna. <br /><br />Czego Pani monika.szyndler oczekiwała???? Że powoła się per auctoritas i bronka zagnie??? Zachowanie z Pani strony nie kwalifikuje się czasem pod dignitas? Sorry ale nie jesteśmy na zebraniu sołeckim gdzie może Pani oczekiwać pomocy dzielnicowego i można każdego dowolnie uciszać. <br /><br /><br />Jestem ciekaw, czy moje "opluwanie" odczyta Pani na spotkaniu sołtysów.... Zapytam się.... Tam się Pani dowie, iż bronek anonimowy ni ma.... Ciekawe czy Pani będzie mieć odwagę stanąć z bronkiem oko w oko;D:D:D<br /><br />Przy okazji proszę poruszyć sprawę klerykalizacji Rady Miejskiej:D:D:D <br />
2018-03-12 21:55:52
Cysorski: Mowcie co chcecie. Uwazam pomysl za bardzo dobry! Szkoda tylko, ze wszyscy juz wiedza, ze to atrapa... Fotoradar ma byc nie tyle zrodlem dochodow Gminy, ile poprawiac bezpieczenstwo na drogach. I choc to atrapa, w tym zakresie chyba swoje zadanie spelnia. Oczywiscie, te lisy ktore wiedza, smieja sie z tego, ale kto nie wie? Napewno odrobine zwolni. Spotykam czesto i takie sytuacje, ze wladze ustawiaja gdzies radar, a kilkaset metrow przed nim ofizialne ostrzezenie ze sie do radaru zblizamy. To uwazam za uczciwe i prowadzace tez do celu. Mniej wypadkow! Brawo dla Soltysa!
2018-03-12 22:39:11
bronek91: Cysorski<br /><br />"Może da to komuś do myślenia. Kierowca zauważy, zwolni.(...) Fotoradary w większości gmin stały się maszynkami do robienia pieniędzy"- cytat <br /><br />W sytuacji kiedy można było dostać mandacik za przekroczenie, przez fotkę z fotoradaru, ludzie naruszali, co jest wykazane w tekście artykułu, dlaczego mają nie naruszać obecnie??? Przeca z daleka widać, iż to lipa. W jaki sposób pomalowany na żółto element ma zwiększyć bezpieczeństwo??? Tym bardziej, iż wszystko zostało roztrąbione wszędzie, gdzie się dało.... Bardziej to przypomina kampanię wyborczą pod przykrywką zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa. <br /><br />PS Pytanie zasadnicze brzmi, kto tam najczęściej jeździ, zwłaszcza po oddaniu do użytku ekspresówki w kierunku BB. No kto tam najczęściej jeździ??? Żydzi? Sowieci? Niemcy? Wrocławianie? Hanysy? Czy raczej miejscowi.... Niech każdy zacznie od siebie, jeździć zgodnie z przepisami a potem kombinuje gdzie wystawiać "kwietniki"... Śmiech na sali.....
2018-03-13 01:44:23
Rusek177: BezNickowiec szurom i innym gryzoniom? Ile razy jadę po zmroku autem i widze ludzi 20m od maski! wbrew pozorom chodzi tamtędy dużo ludzi i te lampy poprawiły by bezpieczeństwo jak i kierowcą tak i pieszym. Przyjedź się po zmroku i widzisz np. Ludzi wracających z pracy ja widuje bardzo często tylko że nie widac ich za dobrze bo ani odblasków ani lamp...
2018-03-13 10:09:33
monika.szyndler: Panie Bronek- powtórzę raz jeszcze - nic mnie nie zabolało a jedynie przykro mi było czytać to, co napisał pan o sołtysach OGÓLNIE .....To miałam na myśli pisząc, że wrzuca Pan do jednego worka wszystkich i to całkiem anonimowo. Cyt. <br />\&quot; ...w Gminie Skoczów, większość sołtysów (...) kwalifikuje się do wymiany;<br />- (...) społeczności sołeckie są spacyfikowane przez rodzinki a nawet całe plemiona danego sołtysa (...) <br />- \&quot; ... większość sołtysów ma prawo w głębokim poważaniu...\&quot;<br />Przykro mi, że jest pan \&quot;ofiarą pewnych działań\&quot;- nie mam pojęcia o tym. Staram się wykonywać swoją funkcję zgodnie z prawem i obowiązującym mnie statutem, nie wiem o żadnych zatargach innych sołtysów, nie interesuje mnie ich życie prywatne. <br />Zebrania są w pierwsze wtorki miesiąca, podejmujemy tam tematy dróg, inwestycji, prac na sołectwach- nie zdarzyło się, żeby temat jakichś sołeckich waśni był poruszony. \&quot;... jeden z kolegów z urzędu szczuł na mnie sąsiadów\&quot; - nie mam pojęcia co kto panu zrobił i dlaczego ? <br />Oczywiście \&quot;podejmę rękawicę\&quot; jak Pan napisał ale absolutnie gram w otwarte karty i staram się nie dyskutowac z anonimami tu na forum- bo to nie jest równa rozmowa - prosze więc o kontakt tel. lub emailowy- w zakładce Sołectwa na stronie skoczow.pl znajdzie Pan bez problemu dane kontaktowe do mnie.<br /> ( Założe się jednak, że napisze Pan tu kolejny długi komentarz zamiast podjąć rękawicę i zadzwonic lub napisać ;(<br /><br />Życzę udanego dnia!
2018-03-13 11:04:01
krzysztof.mm: monika.szyndler<br />\&quot;założę się, że napisze Pan...\&quot;<br />już Pani wygrała - ten typ tak ma<br />[i zanim wda się z nim w dyskusję lojalnie ostrzegam - to prócz szczupłego intelektu również kawał prostackiego chama, w szczególności wobec kobiet - może Pani sprawdzić przeglądając jego posty]
2018-03-13 14:12:35
bronek91: monika.szyndler<br /><br />\&quot;co napisał pan o sołtysach OGÓLNIE\&quot;- cytat <br /><br />A gdzie konkretny cytat z mojej wypowiedzi???<br /><br />\&quot;większość sołtysów\&quot;- Szanowna Pani, większość sołtysów to wszyscy sołtysi??? Logika u Pani faktycznie kuleje.... <br /><br />Jakie to charakterystyczne, jak w wypowiedzi miesza Pani wątki prywatne z piastowaną przez poszczególne osoby funkcją. <br /><br />Przykład? <br /><br />\&quot;nie wiem o żadnych zatargach innych sołtysów,(...)temat jakichś sołeckich waśni był poruszony.\&quot;- cytat <br /><br />Jak sołtys jako organ fakultatywnej jednostki pomocniczej gminy, może mieć jakiekolwiek zatargi???? jedynie jako konkretna osoba prywatna. Niestety spora część Pań i Panów Sołtysów zapomina o rozgraniczaniu życia prywatnego i piastowanej funkcji, a propos, bardzo, bardzo, bardzo ogólnie określonej w przepisach prawach. Daje to podstawę pod wiele naruszeń..... <br /><br />\&quot;Założe się jednak, że napisze Pan tu kolejny długi komentarz zamiast podjąć rękawicę i zadzwonic lub napisać ;(\&quot;- cytat <br /><br />Żebyś się tylko Pani nie zdziwiła....<br /><br />Zastanawia mnie brak odniesienia do Pani poprzednika. Zrezygnował, bo wiek nie pozwolił???? Pompka siadła, czy jakaś inna przyczyna. <br /><br /><br /><br /><br />
2018-03-13 14:15:40
bronek91: krzysztof.mm<br /><br />Liczysz na pozyskanie sojusznika???? A gdzie twoja lojalna koleżanka cd minerwa????
2018-03-13 21:21:31
monika.szyndler: Panie bronek- co do braku odniesienia- jak już pisałam wyżej nie będę pisać z anonimowymi nickami tu na publicznym forum, bo to nie jest równa rozmowa. Zapraszam więc do kontaktu tel. lub email- w zakładce Sołectwa na stronie skoczow.pl znajdzie Pan bez problemu dane kontaktowe do mnie.<br />Udanego wieczoru!
2018-03-13 21:52:55
bronek91: Szanowna Pani monika.szyndler <br /><br />Ile merytorycznych argumentów padło w Pani komentarzach? Gdzie bronek został podważony lub wykazana została mi nieścisłość? <br /><br />To bardzo "profesjonalna" taktyka z Pani strony, iż w chwili kiedy argumentów brak zasłania się Pani rzekomą nierównością podmiotów prowadzących dyskusję. <br /><br />Szanowna Pani monika.szyndler , nick bronek91 na łamach portalu ox funkcjonuje od roku 2009. Prawda, iż wcześniej się nie udzielałem, co nie oznacza iż dla Pani kaprysu będę zmieniał ksywkę. Imię podane wraz z nazwiskiem w nicku nie świadczy o braku anonimowości. <br /><br />"nie będę pisać z anonimowymi nickami tu na publicznym forum,"- cytat <br /><br />Pragnę zauważyć, iż posiadanie nicku, który zawiera terminy powszechnie uważane lub mogące być uważane za imię i nazwisko, wcale nie oznacza, iż traci on anonimowość na łamach portalu ox. Pani nick monika.szyndler jest tak samo anonimowy jak bronek91. Sorry, ale nick jan.kowalski nie oznacza iż posiadacz tego nicku to Jan Kowalski. Równie dobrze może nim być Jan Maria Rokita. <br /><br />Zatem argument <br />"bo to nie jest równa rozmowa."- cytat <br /><br />Jest słaby.... Rozmowa jest jak najbardziej równa. Każdy z nas jest w równym stopniu anonimowy na łamach portalu ox. <br /><br />Boisz się Pani publicznej kompromitacji???
2018-03-14 08:42:32
czytelniczka: Pani Moniko szkoda pani czasu na komentowanie wpisów bronka91. <br />Bo jak to mawiają: Z głodnym nie pojesz a z głupim nie pogadasz\&quot;. I tego radze się trzymać :-))) On się udziela w wielu tematach na OX, taki specjalista od wszystkiego ;-)
2018-03-14 23:38:54
bronek91: czytelniczka<br /><br />Jak głosi mądrość ludowa, Głupota nie czyni złym;) <br /><br />\&quot;On się udziela w wielu tematach na OX, taki specjalista od wszystkiego ;-)\&quot;-cytat <br /><br />Tylko biorę przykład z niektórych miejscowych radnych;) To źle?
2018-03-15 08:46:07
czytelniczka: bronek vel Artur S.- dobrze ci radzym: dej se spokój. No dyć gołym okiym widać, że z bronkiem tu w necie pogodać nie idzie. Łapiesz za słówka, przeinaczosz, wszystko wiysz najlepi. Podziwej sie na to łobiektywnie. <br />Proponuje Ci całkiem serio - startuj w Wiślicy do Rady Sołeckiej, możesz tam działać a nie tylko pisać. Pokoż co potrafisz, tak na serio nie tylko na ekranie komputera. Pokoż, jak się działo zgodnie z literą prawa. Bier przykład z niektórych radnych ale w realnym życiu. Zrobiles cos dla swojej wsi czy tylko pisać poradzisz jako anonimowy bronek?<br /><br />[Upssssssssssssss A może cie tam nie chcą do rzondzynio??? ]
2018-03-15 20:55:07
bronek91: Szanowna czytelniczka<br /><br />Chętnie bych broł przykład z niekierych radnych w realnym życiu, niestety przyzwoitość nie pozwala. <br /><br />Zdajesz sobie sprawę, iż bazujesz wyłącznie na emocjach;) Świadczy to o niskich instynktach, w oparciu o które kierujesz swoje postępowanie. Gdzie merytoryka?<br /><br />Uważasz iż wskazanie, jak widzę, losowo dobranego imienia Cię w jakiś sposób uwiarygodni? Świadczy tylko o naiwności;) <br /><br />Wasz problem polega na tym, iż aby dyskutować z bronkiem trzema mieć jakiś pogląd:) Co natomiast czytelniczka sobą reprezentuje???? Co reprezentuje spora część radnych??? <br /><br />Może mylenie Rady Miejskiej lub sołectwa z delegaturą OPS dla lepiej uposażonych? <br /><br />Gołym okiem widać, że o władzy, to Ty pojęcia nie masz, tak jak spora część sołtysów;) Tylko potwierdzasz stwierdzenia zawarte we wcześniej zamieszczonym komentarzu. Część sołectw, nie osiągnęło jeszcze punktu etapu i nadal klasa rządząca opiera się o strukturę rodowo- plemienną. Natomiast kompetencje i umiejętności, jakie te niektóre sołeckie elity sobą reprezentują, pozostawiają wiele do życzenia.<br /><br /> Zasadnicze pytanie, jakie powinniśmy sobie zadać w temacie tego artykułu, powinno brzmieć, czy utrzymywanie stryktury jednostek pomocniczych gminy, w sytuacji 1) dochodzenia do absurdów, jakie mamy przykład oglądać, 2) wobec struktury społecznej istniejącej na terenie części z sołectw 3) w związku z dublowaniem funkcji sołtysa i radnego i wielu innych powodów ma w ogóle jakikolwiek sens?<br /><br />Natomiast nad czym czytelniczka się rozwodzi??? <br /><br />
2018-03-15 21:18:03
Heinrich: Sołtys razem z tą swoją żółtą skrzynka faktycznie powinien się zamknąć w garażu i nie wychodzić tak długo aż dobrze wytrzeźwieje.
2018-03-16 03:08:40
krzysztof.mm: @czytelniczka<br />cóż można powiedzieć...<br />wyrazy współczucia dla sąsiadów tego dętego dupka z lasu, pisowskiego trolla<br />
2018-03-16 14:27:18
jo.papuga: bronek! Jo do ciebie nie dziuboł wiync sie ody mie odpie....l.!<br />A kubeł żech se już pomalowoł i jak żeś je taki \&quot;mondry\&quot; za jakigo sie mosz to mi powiydz co to mo wspólnego z kodeksym wykroczeń? Tylko konkretnie i do rzeczy... jaki artykuł żech naruszył???. Komyjowate elaboraty i żałosne przykłady se daruj, interesuje mnie konkretny przepis, a nie twoje fantazyjne wywody.
2018-03-18 21:27:33
bronek91: krzysztof.mm<br />Już myślołech, że Cię stać na więcej.... nawet bluzgać nie potrafisz... Świadczy to o upadku Twojego środowiska. I czego Ty oczekujesz?
2018-03-18 21:36:07
bronek91: jo.papuga<br />Gdybyś wiedzioł, poszczególnych przypadków nie omawio się in abstracto. Smog zelżał to i papug się pojawił;) Rzuć adres a przyjadym i pogodomy;) A z czym se tam fantazjujesz i o czym, to se możesz darować albo podzielić wrażeniami z miejscowym dzielnicowym. Bronka do tego nie miyszej.
2018-03-21 00:50:31
Rusek177: Bronek91 tyś je jednak tępo dzida
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: