Solidna dawka punktów i awans w „generalce”

Tomasz Pilch (na zdj.) ma za sobą udany występ w Iron Mountain w ramach Pucharu Kontynentalnego. Wiślanin zgromadził 29 punktów za piątkowy występ i aktualnie jest najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w cyklu.

Pierwotnie zamknął czołową „10” w piątkowym konkursie, ale ostatecznie zajął 9. miejsce, ponieważ zwycięzca Benjamin Oestvold został zdyskwalifikowany. Tomasz Pilch, bo o nim mowa, ma za sobą solidny występ w piątkowym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. Wiślanin awansował w klasyfikacji generalnej „II-ligowego” cyklu i aktualnie plasuje się na 21. pozycji.

Spory awans w klasyfikacji generalnej zanotował Kacper Juroszek. Istebnianin zajął 20. miejsce w dzisiejszym konkursie i podskoczył w „generalce” na 50. pozycję. Biało-czerwoni będą mieli okazję jeszcze trzykrotnie powiększyć swoje dorobki punktowe, ponieważ w Stanach Zjednoczonych zaplanowano aż cztery konkursy.