Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

SOiZ - czas wzmożonej pracy

Szkoła Organizacji i Zarządzania w Cieszynie wspólnie z partnerami z Hiszpanii, Włoch, Austrii oraz Grecji rozpoczęła realizację projektu pod nazwą "Uczenie się przez całe życie”. 

Projekt będzie realizowany przez dwa lata. Dla uczniów oraz pracowników szkoły oznacza to czas wzmożonej pracy, ale także sporo atrakcji.  - Tematyka związana jest z prowadzonym w szkole kształceniem w Technikum Obsługi Turystycznej oraz poszerzeniem w Liceum Ogólnokształcącym – wyjaśnia Barbara Glet dyrektor SOiZ w Cieszynie - Projekt ” Youth for tourism – tourism for youth” zakłada między innymi próbę przełamania stereotypów dotyczących krajów partnerskich. 

Działające w szkołach biura podróży opracują ofertę turystyczną, która będzie oceniona przez uczestników krajów partnerskich podczas wizyty. - Uwagi i spostrzeżenia pozwolą organizatorom odpowiednio ją zmodyfikować i dostosować do potrzeb i zainteresowań młodych ludzi. Wyjazdy będą miały charakter tak zwanego STUDY TOUR. W czasie projektu uczniowie będą odpowiedzialni nie tylko za przygotowanie oferty, ale także za praktyczną jej realizację jako przewodnicy wycieczek. Rezultatem projektu będą filmiki oraz broszury promujące regiony państw partnerskich. Uczniowie podejmą próbę opracowania młodzieżowego kodeksu turystycznego, zawierającego spis zasad, które pozwolą uszanować kulturę, obyczaje i religie krajów partnerskich. Pracować będą również nad wielojęzycznym słownikiem turystycznym – wyjaśnia B. Glet.

Partnerzy projektu to szkoły z Hiszpanii, Włoch, Austrii oraz Grecji. Działania koordynuje Szkoła Organizacji  i Zarządzania. - Realizacja projektu stworzy możliwość wykorzystania w praktyce wiedzy teoretycznej zawartej w programie nauczania. Będzie szansą sprawdzenia się uczniów w roli przyszłych przewodników, pilotów, pracowników biur podróży, rezydentów. Doświadczenia zawodowe zdobyte w projekcie zwiększy  w przyszłości  szansę młodzieży  na rynku pracy - dodaje dyrektor szkoły.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: