Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Smutny widok...

Pierwszy dzień funkcjonowania nakazu używania jednorazowych rękawiczek... – z takim komentarzem przesłała nam zdjęcia nasza koleżanka Beata (indi) Tyrna

- Trawnik przy jednym ze sklepów w Cieszynie. dodam że przy sklepie są kosze na śmieci... – dodaje.

Pozostawiamy bez komentarza.


(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-03 14:28:03
czesiohill: Przecież to było do przewidzenia, tylko rządzący o tym nie wiedzieli. Jako jednym z efektów ubocznych w Wuchan było totalne zaśmiecenie ulic maseczkami jednorazowymi i rękawiczkami. Zwyczajne kosze na śmieci nie wystarczą, musiały by być zamykane kubły, bo wiatr co będzie mógł, to wywieje. Przy wejściach do sklepów sprawniejsze były by dozowniki z płynem dezynfekującym. Tak wiem, drogi, niedostępny itd. Takie śluzy funkcjonują w zakładach mających uprawnienia eksportowe. Budowa? Proszę bardzo - pompka spryskiwacza samochodowego, dwa atomizery z opryskiwacza rolniczego, fotokomórka uruchamiająca dozownik. Do tego zabezpieczenie w postaci transformatora, obudowa. I to funkcjonuje od co najmniej 6 lat bezawaryjnie. Sprzężone z kołowrotem przepuszczającym osoby pojedynczo (dlatego m.in. produkty są bezpieczne zdrowotnie). Koszt - części ze 100 -200 zł. Gwarancja czystych rąk klientów i czystych uchwytów w wózkach. Do tego przysłonięte usta i nos, pieczywo zapakowane w sklepie i można robić zakupy bez stresu. Gdybym miał sklep, tak bym zrobił.
2020-04-03 14:56:28
rafelectronic: Rozumiem że w okresie panującej epidemi ludzie dbają o siebie by nie narazić siebie i innych na zakażenie. Ale ludzie!!! dbajcie też o środowisko. Nie róbcie większego "syfu"
2020-04-03 15:03:27
jahu: Smieci nalezalo uprzatnac zamiast robic im zdjecia
2020-04-04 09:31:08
czesiohill: jahu: masz Ty rozum? Idę o zakład, że osoba robiąca zdjęcie nie była uprawniona do zbierania potencjalnie zakażonych odpadów. Po Tobie miała by sprzątać?
2020-04-04 13:03:07
nobody66: Takie obrazki należy pokazywać, żeby uzmysłowić ludziom, że odpady należy wrzucać do koszy na śmieci. Ludzi należy uczyć kultury, a nie sprzątać po bałaganiarzach. To nie tylko kwestia porozrzucanych rękawiczek, to również wszędobylskie butelki po alkoholu, puszki po piwie, pety po innych napojach. Za zaśmiecanie środowiska, w przypadku złapania delikwenta na wyrzucaniu odpadów poza koszami, powinien być nakładany wysoki mandat.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: