Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

SMS z życzeniami

Jeszcze kilka lat temu mało kto pomyślałby, że że zamiast kartki świątecznej wysyłanej pocztą, będziemy wysyłali krótkie wiadomości tekstowe przez telefon komórkowy. Dzisiaj taki stan rzeczy nikogo nie dziwi. Trend się przyjął i każdego roku wysyłamy miliony SMS-ów.

Tradycja wysyłania tradycyjnych świątecznych kartek zanika. Wigilia i Sylwester to okres, w którym wysyłamy trzy, cztery razy więcej SMS -ów niż w pozostałe dni w roku. Chętniej też dzwonimy do naszych bliskich. Już niemal jedna trzecia z nas życzenia „wyklikuje” na klawiaturze telefonu.

- Rzeczywiście wysyłanie kartek wiąże się z długoletnią tradycją, niestety zdarza się, że zapominam o ich kupnie i w efekcie sprawę rozwiązuje składanie życzeń za pomocą telefonu - przyznaje Joanna Fijas.

- Wysyłanie kartek świątecznych z życzeniami to tradycja, jak barszcz na stole w wigilijny wieczór czy choinka - podkreśla Iwona Włodarczyk z Cieszyna - nie lubię składać życzeń przez SMS, wolę wysłać kartkę w której napiszę kilka zdań więcej niż w krótkiej wiadomości tekstowej. Poza tym miło jest otrzymać list. Do pisania zachęcam również moje córki, bo nawet krótki list może sprawić drugiej osobie ogromną radość.

Cel wysyłania życzeń jest jeden – odbiorca ma się poczuć wyjątkowo. Szczęśliwego Nowego Roku - to zdanie powtarzane najczęściej w przeciągu ostatnich dni, w domach, w pracy, na ulicach, w SMS -ach i listach. Co jednak mamy na myśli mówiąc „szczęśliwego”?

- Szczęście po pojęcie względne – mówi pani Iwona - wszystko zależy od tego jak go pojmujemy i czego od niego oczekujemy. Ja mogę powiedzieć o sobie, że jestem szczęśliwa. Oczywiście dopadają mnie problemy i nieprzyjemne sytuacje, czasami miewam pecha, coś mi się nie udaje, bywa, ze brakuje gotówki, ale mam przy sobie to, co dla mnie jest najważniejsze – moją rodzinę. To ona czyni mnie szczęśliwą. Czego sobie życzę na ten Nowy Rok? żeby nie był gorszy od poprzedniego, a jak będzie lepszy, to będzie super .

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: