Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

SMOG od rana

Dziś, 9 października 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Podczas działań wybrane patrole Policji używają przyrządów kontrolno-pomiarowych do stwierdzenia naruszenia wymagań ochrony środowiska. - Przypominamy kierującym, że policjant, w związku z czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, jest uprawniony m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdu znajdującego się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny - podkreślają mundurowi.

Transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. - Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności – konkludują mundurowi.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-09 12:43:25
tomi71: ciekawe jakie będą wyniki tej akcji na naszym terenie? ...ile dowodów zabranych z powodu kopcącego silnika, wycieku z silnika ...a przy okazji dziurawego tłumika (albo po wiejskim tuningu), i świateł świecących prosto pod koła samochodu. Więcej papierkowej roboty policjanci potem mają niż z tego pożytku.
2019-10-09 13:11:16
Efob: Dosyc pozno sie zabrali,za tak wazna dla spoleczenstwa sprawe.Niektore samochody nie nadaja sie wogole do jazdy,jak one przechodza przez kontrole to chcialabym wiedziec.Prawie co trzeci samochod nie nadaje sie na drogi,bez swiatel,bez tlumnika,kopca,katastrofa.A katastrofa ogolna sa autobusy i te male busiki,tez chyba nigdy nie przechodza przez kontrole.
2019-10-09 15:00:52
donekT: Jeszcze nie pojawiły się wypowiedzi, jakoby była to wina określonej partii, z tak przez niektórych nazywanym szarym posłem zwanym prezesem na czele??? Oczywiście w mariażu z pewnym związkiem wyznaniowym. Portalowym ekspertom od moralności "wszej" i "owej" oraz organizacji pchlich targów, mogę sprzedać newsa, że stojący na czele pewnej wspólnoty wyznaniowej z regionu, jest uzależniony.... od kawy... Z pewnością znacząco wpływa to D E M O R A L I Z A C J Ę miejscowej społeczności, zwłaszcza dzieci, na SMOG, a także jakość działania Policji, zdaniem owych portalowych ekspertów, nie państwowej, tylko partyjnej... Jak się okazuje, ostatnie nocne ekscesy spod cieszyńskiego Floriana, kąpiel pewnej kobiety w niecce i interwencja Policji w celu wylegitymowania uczestników zdarzenia, przez niektórych z pewnością zostało odebrane jako kolejny zamach na W O L N O Ś C I OBYWATELSKIE i DEMOKRACJĘ.
2019-10-09 15:10:58
donekT: Tylko poczekać, aż pewna Róża z Brukseli zacznie swój lans na FB, że w Brukseli, w przeciwieństwie do Polski, nie tylko można spokojnie w przestrzeni publicznej jeździć na hulajnodze, oddawać publicznie wszelkie wydaliny, także korzystać z kąpieli w miejskich fontannach. Miejmy tylko nadzieję, że tym razem nie udokumentuje fotograficznie i nie upubliczni swoich dokonań. Oczywiście w imię obrony rzekomo zagrożonej DEMOKRACJI i KONSTYTUCJI.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: