Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Śmiertelny wypadek podczas Rajdu Śląska

Niestety, nie mamy zbyt dobrych wieści z Rajdu Śląska. Podczas czwartego odcinka specjalnego, który miał miejsce w Chybiu, doszło do śmiertelnego wypadku, w którym zginęła pilotka, Agnieszka Pyra.

Rajd Śląska miał być wielkim świętem motoryzacji, ale niestety, podczas czwartego odcinka specjalnego w Chybiu doszło do wypadku załogi numer 40 - Tomasz Pyra i Agnieszka Pyra – w wyniku którego śmierć na miejscu poniosła pilotka. – W następstwie tego tragicznego wydarzenia komitet organizacyjny Rajdu Śląska podjął decyzję o zakończeniu zawodów – czytamy w oficjalnym komunikacie.

- Samochód załogi nr 40 wypadł z trasy i uderzył w ogrodzenie. Kolejna załoga już po minucie wszczęła procedurę wypadkową. Na miejscu zdarzenia niezwłocznie pojawiły się dwa zespoły ratunkowe. Kierowca w szoku został zabrany do szpitala na badania. Pilotki, niestety, nie udało się uratować – informują organizatorzy.

- Komitet organizacyjny Rajdu Śląska składa najszczersze kondolencje bliskim zmarłej zawodniczki. W tej sytuacji sportowa rywalizacja nie będzie kontynuowana, a załogi, kibice oraz osoby zaangażowane w organizację rajdu zgromadzą się przed Stadionem Śląskim, by uczcić pamięć pilotki minutą ciszy.

  ap

Aktualizacja: - Wstępne ustalenia na miejscu zdarzenia wskazują na to, że załoga startująca w zawodach samochodem Honda Civic, na prostym odcinku drogi, tuż przed zakrętem, wpadła w poślizg. Pojazd wypadł z trasy i uderzył w ogrodzenie. Niestety pilot pojazdu, 39-letnia kobieta zginęła na miejscu. Kierowca samochodu nie odniósł obrażeń. Był trzeźwy. Została od niego pobrana krew do analizy. Na miejscu prowadzone były czynności policjantów pod nadzorem prokuratora. Odcinek drogi, na którym doszło do zdarzenia, był niedostępny dla kibiców. Rajd został natychmiast przerwany. - poinformował asp Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: