Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Smaż krepliki na konkurs!

Potrzebna wprawna ręka, właściwe proporcje i dobre składniki. Już 9 raz stowarzyszenie Imko-Wisełka zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie na 'Najlepsze Beskidzkie Krepliki'.
Tłusty Czwartek już niebawem, 27 lutego przypada najsłodszy i najtłustszy dzień w roku. Polska tradycja to oczywiście pączki. W Beskidach – to krepliki. I właśnie do wzięcia udziału w smażeniu tych przysmaków zaprasza stowarzyszenie Imko- Wisełka. Dziewiąty raz w Wiśle odbędzie się konkurs na najsmaczniejsze krepliki beskidzkie. Co roku w tych niecodziennych zawodach staje kilkadziesiąt osób.
 
Są to zarówno gospodynie, właściciele pensjonatów, restauracje, ale nie brakuje przedstawicieli uczniów szkół gastronomicznych – mówi Paweł Brągiel, jeden z organizatorów konkursu.
 
Wymóg zawsze taki sam – tradycyjne receptura kreplika. Czyli smażone na smalcu z powidłami śliwkowymi. Ciasto musi mieć też w sobie odrobinę spirytusu.
 
 
Konkurs co roku odbywa się w innej dolinie Wisły, w tym będzie w Nowej Osadzie. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są pod numerem telefonu 502 648 501 do 25 lutego. W tym roku podobnie jak w minionych latach sponsorzy ufundowali bardzo cenne nagrody w postaci m.in. sprzętu AGD.
 
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: