Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Smartfon zamiast karty bibliotecznej

Biblioteka Miejska w Cieszynie poinformowała, że można już korzystać z karty bibliotecznej w smartfonie. Wchodząc na stronę internetową Biblioteki i logując się na swoje konto biblioteczne wygenerujemy swój kod QR, który będzie można okazać zamiast karty, podczas wypożyczania lub oddawania książek.

- Nasi czytelnicy od dawna pytali o taką możliwość, bo z doświadczenia wiedzą, że bez karty bibliotecznej nie byli w stanie skorzystać z usług Biblioteki Miejskiej. W dzisiejszych czasach częściej zdarza się nam zapomnieć w domu portfel niż telefon. Stąd aplikacja na smartfonie ma stanowić duże udogodnienie zarówno dla czytelników, jak i samych bibliotekarzy. Zainstalowanie aplikacji jest proste i na pewno nikt nie będzie miał z tym problemu. Na chwilę obecną z tego nowego udogodnienia skorzystało ponad 70 osób. Codziennie przybywa nam nowych – komentuje Izabela Kula, Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

Jak wygenerować swój biblioteczny kod QR? Wystarczy wejść na stronę internetową Biblioteki Miejskiej w Cieszynie (link tutaj), na stronie logowania podać dane z karty bibliotecznej, dzięki czemu zalogujemy się na swoje konto. Poza informacjami o wypożyczonych książkach oraz danymi technicznymi (m.in. dotyczącymi tego, czy nasze konto jest aktywne) znajdziemy informację o możliwości wygenerowania swojego kodu QR. Po kliknięciu w odpowiednie pole, system poprosi nas o podanie czterocyfrowego kodu (który należy zapamiętać!). Po zatwierdzeniu kod zostanie wygenerowany.

Kodu nie należy udostępniać osobom trzecim, gdyż każdy, kto będzie w posiadaniu indywidualnego wzoru kodu będzie mógł wypożyczyć książkę na nasze konto. Dla bezpieczeństwa, podczas pierwszego korzystania z kodu, pracownik biblioteki poprosi o podanie czterocyfrowego kodu, który podawaliśmy przy generowaniu kodu. W razie problemów technicznych, pracownicy Biblioteki Miejskiej w Cieszynie służą pomocą.

Co istotne, kody QR nie zastąpią kart bibliotecznych w wersji fizycznej. Będzie to jedynie dodatek, w związku z czym osoby nieposiadające smartfonów, czy zwyczajnie preferujące tradycyjne metody, wciąż będą mogły korzystać z kart plastikowych.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-17 21:24:35
tom lem: ...jeszcze trochę a "Smartfon zamiast" papieru toaletowego, też można zapomnieć kupić, co poniektórzy bez niego nie korzystają nawet z toalety;-)
2019-07-18 08:35:21
wyśmienity cwaniaczek: JEŚLI KTOŚ MA SMART -FONA TO NIE POTRZEBUJE BIBLIOTEKI --proste
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: