Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Smartfon na UTW

W poniedziałek (15.10.2018) na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji, działającego przy SM „Cieszynianka” odbyły się warsztaty w ramach działania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Cieszynie. Tym razem ich temat dotyczył obsługi smart fonów, które stają się coraz bardziej popularne wśród seniorów.

Warsztaty zostały poprowadzone przez przedstawicieli cieszyńskiego Zamku. W trakcie trwania warsztatów seniorzy mogli nie tylko dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu smartfonów, ale również poprosić prowadzących o pomoc, dotyczącą ich personalizacji, czy też usprawnienia ich działania. Zajęcia były poprowadzone w taki sposób, że nawet osoba, która nigdy wcześniej nie miała styczności ze smartfonem dowiedziała się czym on w rzeczywistości jest i w jaki sposób działa – nie każdy telefon jest smartfonem. W praktyce smart fony to nowoczesne telefony komórkowe, które oprócz standardowych funkcji komunikacyjnych posiada również dodatkowe programy i aplikacje, często takie jak w komputerach – można było usłyszeć w trakcie trwania wydarzenia.

Tak więc seniorzy mogli dowiedzieć się również, w jaki sposób wykorzystywać te dodatkowe funkcje, które znajdują się w ich smartfonach. Mieli szansę również na poznanie szczegółów dotyczących oprogramowania nowoczesnych komórek, a także przyswojenie zasad bezpiecznego pobierania aplikacji. Dla osób zainteresowanych zmianą lub zakupem smarftona, przybliżono również zasady, które sprawiają, że telefon jest praktyczny i wytrzymały.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: