Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Służba Zdrowia świętowała

Siedem osób odznaczono medalami Zasłużony dla Służby zdrowia. Odznaczenia nadane przez Ministra Zdrowia wręczono podczas uroczystego spotkania w sali cieszyńskiego starostwa.
Dawniej święto to było Dniem Pracowników Służby Zdrowia, współcześnie obchodzony jest razem z Światowym Dniem Zdrowia. Spotykamy się aby docenić wasz codzienny trud i pracę związaną z niesieniem pomocy, z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się chorób. To jest praca, to jest służba, to jest misja. Za to chciałem podziękować. - mówił do zebranych w sali sesyjnej cieszyńskiego starostwa, starosta powiatu Jerzy Nogowczyk.
Tegoroczne hasło ŚDZ „Więcej Zdrowia Więcej Życia” to zaproszenie seniorów do aktywnego spędzania czasu i stopniowej zmiany stylu życia na prozdrowotny. Niebagatelną rolę w promocji takiego zachowana wśród osób starszych stanowi chociażby Uniwersytet Trzeciego Wieku - podkreślała w swym wystąpieniu szefowa cieszyńskiego Sanepidu - Teresa Wałga.
Z okazji święta, medalami przyznawanymi przez Ministra Zdrowia odznaczono siedem osób. To pracownicy cieszyńskiego szpitala oraz Sanepidu.
Jedną z wyróżnionych jest Krystyna Dzwonek - Madecka, ordynator oddziału rehabilitacji cieszyńskiego szpitala. Jestem szczęśliwa, że ktoś docenia nasza pracę. Pracuję w szpitalu już ponad 30 lat, znam jego problemy i problemy służby zdrowia - przyznaje Madecka. Jak dodaje pani ordynator, obecna rehabilitacja to zupełnie inny profil. W tej chwili do szpitala trafiaj osoby po świeżych udarach. Często są to osoby młode, aktywne zawodowo i życiowo - podkreśla lekarz. Rehabilitacja to nie tylko powrót do zdrowia fizycznego. Osobom, które są po urazach kręgosłupa, mają porażone kończyny, potrzebna jest również pomoc psychologiczna. Tak aby uwierzyły, że
 
 
Wśród nagrodzonych byli również pracownicy sanepidu. Pracy mamy wiele ale nasze placówki oświatowe są dobre i zadbane - ocenia Renata Kabiesz - Chyilńska kierownik Sekcji Higieny Dzieci i Młodzieży Oddziału Nadzoru Sanitarnego. Sekcja ta kontroluje czy dzieci mają prawidłowe warunki do nauki, czy w obiektach szkolnych jest czysto i czy dzieci mają ergonomiczne miejsca pracy. A z tym jest różnie. Dzieci rosną i trzeba pamiętać, by z ich wzrostem zmieniały się również krzesła i ławki w których siadają - podkreśla Chylińska.
 
 
Wśród odznaczonych znaleźli się również
Teresa Kopiec – PSSE – asystent w Sekcji Higieny Żywności i Żywienia Oddziału Nadzoru Sanitarnego, Aleksandra Sanetra – PSSE – kierownik Oddziału Nadzoru Sanitarnego, Piotr Pasz – ZZOZ – ordynator, Ryszard Sędziak – ZZOZ – ordynator, Maria Tomiczek – ZZOZ – starsza pielęgniarka.
 
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: