Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Służba Więzienna udaremniła przemyt narkotyków

Sporą ilość narkotyków oraz 80 tabletek tzw. dopalaczy miała przy sobie osoba ubiegająca się o wstęp na tzw. ''widzenie'' do Zakładu Karnego w Cieszynie. W wyniku czynności służbowych funkcjonariusze Służby Więziennej z cieszyńskiej jednostki udaremnili tę próbę przemytu.

W wyniku czynności służbowych funkcjonariusze Służby Więziennej z cieszyńskiej jednostki udaremnili próbę przemytu dużej ilości narkotyków oraz środków psychoaktywnych na teren jednostki penitencjarnej. Jak informuje naszą redakcję Dyrektor Zakładu Karnego w Cieszynie mjr Krzysztof Sojka próby przemytu z zewnątrz narkotyków oraz środków psychoaktywnych zdarzają się często w jednostkach penitencjarnych, a przeciwdziałanie im to jedno z zadań funkcjonariuszy nadzorujących kontakty osadzonych. Jak się okazuje pokusa dostarczenia narkotyków w zamian za korzyści powoduje, iż osoby ,,zza krat” różnymi sposobami próbują tego dokonać. Od momentu kiedy wysyłanie paczek z zewnątrz zostało zlikwidowane narkotyki najczęściej ukrywane są pod odzieżą lub w miejscach intymnych, a próba przekazania ich osadzonemu ma miejsce w czasie tzw. ,,widzenia”.

Po zmianach w kodeksie karnym, które dotyczą ograniczenia paczek dostarczanych z zewnątrz, osadzeni mają możliwość kupowania wszystkich artykułów na terenie zakładów karnych. W związku z tymi zmianami osadzeni próbują by przemycać narkotyki przez osoby odwiedzające. Tak było w tym przypadku. Osoba, która przybyła do jednostki chciała przemycić narkotyki dla osadzonego. Na szczęście wobec działań  podjętych profilaktycznie przez funkcjonariusza naszej jednostki, udało się przechwycić ten przemyt na wejściu do Zakładu Karnego -podkreśla Dyrektor Zakładu Karnego w Cieszynie mjr Krzysztof Sojka.

Jak informuje Zakład Karny osoba która próbowała 13 lipca br. przemycić na teren jednostki narkotyki i dopalacze po zatrzymaniu została przekazana Policji, która przeprowadza w tej sprawie dalsze czynności. Posiadanie oraz rozprowadzanie narkotyków jest zagrożone surową karą pozbawienia wolności. Można więc domniemywać, że kontakt ,,dilera'' z funkcjonariuszami Służby Więziennej będzie miał w przyszłości swój dalszy ciąg.

Przenikanie substancji niedozwolonych, zwłaszcza narkotyków to problem, który był sygnalizowany przez służbę więzienną przez wiele ostatnich lat. W wyniku zmian zapisów w kodeksie karnym wykonawczym, co miało miejsce w zeszłym roku w lipcu, udało się ukrócić proceder przenikania substancji niedozwolonych w paczkach dla osadzonych, dostarczanych przez osoby z zewnątrz. Często zdarzały się próby przemycania substancji psychoaktywnych ukrytych w artykułach spożywczych - zaznacza mjr Krzysztof Sojka.

Dodajmy, iż Zakład Karny w Cieszynie jest przeznaczony dla osób wielokrotnie karanych. Znajduje się tu również oddział dla osób tymczasowo aresztowanych. Pojemność jednostki to ponad 400 miejsc. Na co dzień w jednostce pełni służbę prawie stu funkcjonariuszy. Jednostka przeszła niedawno gruntowną modernizację i remont.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: