Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Służba Więzienna pomaga

W ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem „Resort Sprawiedliwości Pomaga”, funkcjonariusze Zakładu Karnego w Cieszynie przekazali kolejne uszyte maseczki ochronne.

Funkcjonariusze Służby Więziennej odpowiedzieli na apel o pomoc Szpitala Śląskiego w Cieszynie, któremu przekazano 700 szt. maseczek oraz Zakładu Opiekuńczo Leczniczego Sióstr Boromeuszek z Cieszyna dla których trafiło 400 szt. maseczek oraz rękawiczki jednorazowe. W Zakładzie Karnym w Cieszynie już od zeszłego tygodnia skazani pod nadzorem funkcjonariuszy szyją maseczki w ramach zajęć kulturalno-oświatowych - informuje por. Tomasz Głasek.

Pomagają również po sąsiedzku. Zakład Opiekuńczo – Leczniczy  Sióstr Boromeuszek z Cieszyna  znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie z zakładem karnym. Po otrzymaniu informacji o potrzebie pomocy dla „Boromeuszek” funkcjonariusze SW natychmiast uruchomili zbiórkę charytatywną na rzecz zakupienia środków ochronnych. W związku z pilnym apelem do szycia maseczek zmotywowano również dodatkowych osadzonych – dodaje por. Głasek.

Zakład Opiekuńczo – Leczniczy to niepubliczny zakład opieki zdrowotnej świadczący usługi pielęgnacyjne i opiekuńcze dla osób obłożnie i przewlekle chorych, wymagających całodobowej opieki oraz pielęgnacji i kontynuacji leczenia. Nagła potrzeba pomocy wynikła w związku z objęciem ośrodka kwarantanną po zdiagnozowaniu u jednego z pracowników ZOL dodatniego testu na zakażenie koronawirusem.

Zakład Karny w Cieszynie to jedna z 83 jednostek penitencjarnych na terenie Polski, który odpowiedział na polecenie Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry i przyłączył się do akcji: Resort Sprawiedliwości Pomaga. Blisko tysiąc więźniów zaangażowało się w szycie materiałów niezbędnych do walki z koronawirusem. Rozpoczęła się masowa produkcja środków zabezpieczających przed Covid -19. Dzięki temu resort pomaga szpitalom, hospicjom,  placówkom medycznym, DPS-om, część asortymentu przekazuje na potrzeby sądów, prokuratur, kuratorów, funkcjonariuszy Służby Więziennej i innych mundurowych.

Chociaż tak możemy pomóc i się po prostu przydać” – mówią osadzeni. Ich zaangażowanie przekłada się na konkretnie liczby: niemal milion maseczek, 40 tys. fartuchów i 12 tys. kombinezonów ochronnych, a także 120 tys. litrów płynów dezynfekujących - podaje Ministerstwo Sprawiedliwości. 

 

MSZ/mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-21 06:20:02
: „Resort Sprawiedliwości Pomaga”, "Służba Więzienna pomaga", tymczasem to "skazani pod nadzorem funkcjonariuszy szyją maseczki w ramach zajęć kulturalno-oświatowych" - skoro tak, proszę także św. Patryka dopisać do pomagających
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: