Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Słuchobus na Rynku w Cieszynie i w Skoczowie

W ramach akcji ''Nie zarażę Cię autyzmem , ale mogę optymizmem'' mającej na celu informowanie społeczności lokalnej na temat wagi wczesnej diagnozy autyzmu oraz objawów niepokojących w rozwoju dziecka pojawią się w Powiecie Cieszyńskim słochobusy.

Akcja przesiewowych badań słuchu organizowana jest przez Fundację Słoneczna Kraina Dzieciom wraz z Terapeutycznymi Przedszkolami „Słoneczna Kraina” dzięki współpracy z Centrum Mowy i Słuchu „Medincus” z Katowic oraz z Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu z Warszawy.

Organizatorzy akcji pragną zwrócić uwagę rodziców na to, że zanim będą dopatrywać się u swoich dzieci autyzmu lub innych zaburzeń powinni wykonać badania przesiewowe, w tym także badania słuchu.

To nie wszystko,  istnieje wiele przesłanek, które wskazują na konieczność wykonania badania słuchu od medycznych: alergie u dzieci, częste infekcje, stosowana antybiotykoterapia, po problemu edukacyjne, diagnozowane często jako brak stosowania się do poleceń czy nieposłuszeństwo, podczas, gdy przyczyną mogą być po prostu problemy ze słuchem.

Pomysłodawcy akcji zapraszają rodziców  wraz z dziećmi na diagnozy oraz konsultacje ze specjalistami w dniach 13 kwietnia od godz. 14:00 na rynek w Skoczowie oraz 14 kwietnia od godz. 9:00 na rynek w Cieszynie. - Zależy nam na promowaniu wczesnej diagnostyki u dzieci, która jest szansą na wczesną terapię, a tym samym na poprawę funkcjonowania dziecka – dodają organizatorzy

(red.)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: