Słubice - wyniki niepełnosprawnych sportowców

16 maja na stadionie w Słubicach podczas silnego porywistego wiatru, mocno padającego deszczu, padały również bardzo dobre wyniki niepełnosprawnych sportowców.

Podczas mityngu widać było zacięcie wśród prawdziwie twardych zawodników, którym nie straszna była pogoda. Najlepszym zawodnikiem, który zdobył największą ilość punktów, okazał się Paweł Piotrowski w rzucie oszczepem. Po nim Renata Chilewska w pchnięciu kulą. Januszowi Rokickiemu osiągniety wynik dał trzecią pozycję w klasyfikacji punktowej. - Cieszę się, bo był to mój najlepszy oficjalny wynik na zawodach - mówi Rokicki. Pozycję czwartą zajął również kulomiot Karol Kozuń, kolejne miejsca zajęli: Ewa Zielińska w skoku w dal, Tomasz Blatkiewicz - rzut dyskiem, Krzysztof Smorszczewski - pchnięcie kulą, Leszek Niewiarowski -pchnięcie kulą, Daria Kabiesz- rzut dyskiem, pierwszą dziesiątkę najlepszych zawodników w konkurencjach technicznych zamknęła Katarzyna Leśkiewicz w pchnięciu kulą. Mirosław Madzia w rzucie dyskiem zajał pozycję 16, uzyskał najlepszą odległość w tym roku 35,26 m. A Piotr Cieślik pchnął na odległość 7,84 m, co dało mu 18. pozycję w ogólnej klasyfikacji punktowej. Danuta Bujok poprawiła swój dotychczasowy wynik w oszczepie. Również udany start miała Katarzyna Słomka.

źródło: rokicki.cieszyn.pl