Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sławomir Kohut zwyciężył

Sławomir Kohut, kolarz zawodowy pochodzący z Pogórza zwyciężył w XIII Wielkanocnym Ogólnopolskim Wyścigu w Kłomnicach.

Sławomir Kohut kolarz zawodowy KS Weltour zwyciężył w XIII Wielkanocnym Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim ze startu wspólnego w Kłomnicach (powiat częstochowski). Kolarz z Pogórza był bezkonkurencyjny - jako pierwszy pokonał 54 km trasę wyścigu, daleko w tyle pozostawiając swoich rywali.

– Takie wyścigi mają swój urok, nie ma co prawda takiego zacięcia jak na Mistrzostwach Polski, ale rywalizacja podobna – mówi z uśmiechem kolarz z Pogórza, który wyścigiem w Kłomnicach rozpoczął kolarski sezon. –  W tym roku, jak w poprzednim, trenuję w barwach Weltouru. To już kolejny sezon kolarski, podczas którego przebywam w Polsce – dodaje Sławomir Kohut, który w swojej karierze trenował  m.in. we włoskiej grupie Amore&Vitae i Miche.

Podczas XIII Wielkanocnego Ogólnopolskiego Wyścigu w Kłomnicach kolarze musieli pokonać trzy rundy po 18 km. Pierwszy na mecie zjawił się kolarz z Pogórza.

Sławomir Kohut - polski kolarz, olimpijczyk z Aten (2004r.), wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Przez ponad 20 lat kariery sportowej zdobył kilkadziesiąt nagród, zwyciężył w wielu prestiżowych wyścigach świata.

 

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: