Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Śląskie Zdrowie nie jest akcją województwa

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego ostrzega przed akcją „Zdrowie Śląskie”. Mieszkańcy regionu w ostatnim czasie otrzymują zaproszenia na spotkania i propozycje otrzymania pulsoksymetru. Władze województwa ostrzegają – wbrew informacjom przekazywanym wraz z zaproszeniami, nie jest to akcja Urzędu Marszałkowskiego.

Zaproszenia na spotkania i propozycje otrzymania bezpłatnych pulsoksymetrów otrzymują mieszkańcy całego województwa śląskiego, również w powiecie cieszyńskim. Organizatorzy akcji kontaktują się z zapraszanymi dzwoniąc, lub wysyłając wiadomości SMS. Organizatorem nie jest jednak Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, w związku z czym cała sprawa jest mocno podejrzana - Osoby dzwoniące mówią, że telefonują z urzędu marszałkowskiego i zapraszają na spotkanie w celu odbioru pulsoksymetru. W takim przypadku należy zachować czujność – wyjaśnia rzecznik prasowy województwa śląskiego.

Wprowadzanie w błąd, dotyczące organizatorów akcji prawdopodobnie ma uwiarygodnić całe przedsięwzięcie. Warto jednak zweryfikować, czy faktycznie kontaktują się z nami przedstawiciele jakiegoś urzędu, czy też ktoś chce wyłudzić nasze dane, lub doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia naszym majątkiem. Obecnie nie wiadomo, co kryje się za akcją z pulsoksymetrami, jednak oszuści skontaktowali się z dużą liczbą osób - Maili i telefonów w tej sprawie otrzymujemy w ciągu ostatnich dni bardzo dużo. Ktoś wykorzystuje dawne hasło, którym Województwo Śląskie promowało działania prozdrowotne do roku 2018. Informujemy, że w chwili obecnej nie prowadzimy działań pod takim hasłem. W dobie pandemii nie zapraszamy ludzi na zorganizowane spotkania, przeciwnie. Zachęcamy, by, o ile to możliwe, zostawali w domach. Z treści maili wnioskujemy, że ktoś kieruje swoje działania do osób starszych. Nie mamy z tą akcją nic wspólnego – mówi Joanna Stynwak, dyrektor Departamentu Nadzoru Podmiotów Leczniczych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Należy pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania podczas rozmów telefonicznych. Jeżeli nie jesteśmy pewni, z kim rozmawiamy, nie powinniśmy podawać żadnych danych.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-23 10:15:49
RallySim: To dlaczego urząd nie zgłosi tego do prokuratury?
2021-03-23 15:15:15
św. Patryk.: nie zawracajmy prokuraturze głowy duperelami, ta zajęta wymyślaniem oskarżeń na opozycję, dziewczyny z demonstracji, no i obroną jednego za drugim pisiackich obajtków
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: