Śląsk Cieszyński zaznaczył swoją obecność na warszawskiej Barbórce

W piątek (01.12) ceremonią startu rozpoczął się 61. Rajd Barbórka. Na warszawskim świecie motoryzacji nie zabrakło akcentów że Śląska Cieszyńskiego. Dużym zainteresowaniem cieszył się namiot rajdowego mistrza - Kajetana Kajetanowicza, który prezentował swojego rajdowego malucha i chętnie odpowiadał na pytania kibiców. Z kolei na odcinkach specjalnych dobre wyniki osiagnęli bracia Szejowie.

Warszawska Barbórka to klasyka polskich rajdów samochodowych. Ceremonia startu pozwoliła na prezentację wszystkich rajdowych załóg (a w 2023 roku było ich aż 110), kibice mogli nie tylko podziwiać prezentacje pojazdów i zawodników, ale również spotkać się ze swoimi idolami. Dużym zainteresowaniem cieszył się namiot Kajetana Kajetanowicza - mistrza świata WRC 2 Challenger.

Następnego dnia zawodnicy zmierzyli się z trudnymi warunkami pogodowymi na odcinkach specjalnych. Po południu załogi pokazały co potrafią na kultowym OS Karowa - tutaj dobry wynik odnotowali bracia Szejowie - załoga z Ustronia zajęła 3. miejsce w Kryterium Asów i 5 w klasyfikacji generalnej rajdu. Rekordzistą na OS Karowa jest Kajetan Kajetanowicz, który może poszczycić się 9 zwycięstwami na 10 startów.

W klasyfikacji generalnej Barbórki 2 miejsce zajęła załoga, która zwyciężyła Barbórkę Cieszyńską - Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel. Na odcinkach specjalnych mogliśmy również podziwiać inne załogi, które zaprezentowały się niedawno na trasach "cieszynki". Zwyciężyła załoga Marczyk/Gospodarczyk.