Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Śląsk Cieszyński chętnie wybierany przez turystów

Jak wskazują statystyki, województwo śląskie jest coraz częściej wybierane, jako cel wakacyjnych podróży, weekendowego wypoczynku, czy wycieczek szlakiem atrakcji turystycznych. Śląska Organizacja Turystyczna opublikowała raport odwiedzin turystów w województwie śląskim w 2018 roku. Na liście chętnie odwiedzanych miejscowości znalazły się również te z powiatu cieszyńskiego.

Zgodnie z raportem, turyści odwiedzający województwo śląskie to najczęściej mieszkańcy niewielkich miejscowości. W 2018 roku mieszkańcy to wsi to aż 35% wszystkich turystów odwiedzających region. 29% zwiedzających to mieszkańcy miast do 100.000 mieszkańców. Najchętniej region odwiedzają turyści z województwa małopolskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego. Biorąc pod uwagę mieszkańców województw innych niż Śląskie, badania wskazują, że zdecydowanie najwięcej osób decyduje się na centrum województwa – Katowice, Gliwice, Chorzów, Zabrze i Bytom.

Biorąc pod uwagę jednak turystów z województwa śląskiego, wskazania są zupełnie inne. To właśnie mieszkańcy śląska najchętniej odwiedzają właśnie powiat cieszyński. Turyści z regionu zdecydowanie najczęściej, jako miejsce wypoczynku wybierają okolice Wisły, Ustronia, Istebnej, Koniakowa, Cieszyna i Skoczowa. Gminy powiatu cieszyńskiego doceniają wyniki badań – Gmina Istebna wśród najchętniej odwiedzanych terenów turystycznych województwa śląskiego – poinformowali przedstawiciele gminy za pośrednictwem mediów społecznościowych. Badania ruchu turystycznego i reakcje gmin na ich wyniki jasno wskazują, że Śląsk Cieszyński jest przyjazny dla turystów, a gminy starają się zachęcić podróżujących, aby to właśnie u nich pozostali na dłużej i do nich wrócili w kolejny weekend, czy też na następny wakacyjny wypoczynek.

Co jednak zachęca turystów? Z badań wynika, że turyści jako największe atuty wskazywali miłych ludzi w regionie, gościnność, dostęp do atrakcji i smaczną kuchnię.

Pełna treść raportu dostępna TUTAJ.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: