Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Postępowanie administracyjne dot. nielegalnego składowiska śmieci w Chybiu

Informowaliśmy o działaniach strażaków, policji, prokuratury i przedstawicieli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Sanitarnej w Katowicach, w związku z odkryciem w Chybiu nielegalnego składowiska odpadów. Wójt Gminy Chybie również zabrał głos w tej sprawie, informując o wszczęciu postępowania administracyjnego.

- W ostatnich dniach zmagamy się z problemem, jakim są nielegalnie składowane odpady na terenach byłej Cukrowni. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy, które jest dla mnie w tym momencie priorytetem, dołożyłem wszelkich starań, by określić stopień zagrożenia związanego z pojawieniem się substancji niewiadomego pochodzenia – poinformował Wójt Gminy Chybie, Janusz Żydek. W związku z tym Urząd Gminy w Chybiu wystosował pismo do WIOŚ w Katowicach, dotyczących zagrożeń. Na szczęście w odpowiedzi na pismo została zawarta informacja, że nie stwierdzono wycieków z pojemników wewnątrz hali, nie doszło również do zakażenia wód na zewnątrz hali.

Przypominamy, że na ulicy Cieszyńskiej w Chybiu, w budynku byłej Cukrowni, przedstawiciele WIOŚ ujawnili ok. 350 pojemników i beczek z ciekłymi odpadami niebezpiecznymi. 4 kwietnia 2018 roku pobrano próbki z w/w pojemników, celem dokładnego przebadania substancji. Straż pożarna nie stwierdziła stężeń substancji niebezpiecznych w powietrzu, jednak w dalszym ciągu, nielegalne składowisko śmieci jest problemem.

- Obecnie służby prokuratury w Cieszynie dn. 4 kwietnia br. pobrały próbki z w/w pojemników celem dokładnego określenia składu chemicznego. Niezależnie od tego, podjąłem decyzję o wszczęciu postępowania administracyjnego wobec właściciela terenu byłej Cukrowni w sprawie wywozu do utylizacji znalezionych odpadów – poinformował Janusz Żydek na oficjalnej stronie internetowej gminy Chybie. Aktualnie wciąż trwają czynności, związane z ujawnieniem nielegalnego składowiska. Czy tym razem również dojdzie do zatrzymań (tak jak np. w przypadku nielegalnego wysypiska w Żorach w 2019 roku) z pewnością dowiemy się w najbliższym czasie

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-04-17 21:02:05
bronek91: Gdyby zakład z tradycjami nadal funkcjonowałby, przedstawiana sytuacja raczej nie zaistniałaby.
2019-04-18 07:49:07
doler: I tak się będzie działo zawsze... zwożą syf do mieściny biorą gigantyczną kasę, firma bankrutuję i nie ma kto posprzątać ...to złe prawo nic więcej. Wystarczyło by wprowadzić zapis że w przypadku składowisk / wysypisk jeśli przedsiębiorca bankrutuje co nie jest możliwością to Państwo na poczet utylizacji konfiskuję cały jego majątek i nie ważne czy jest on zapisany na żonę, ciotkę czy babcie. W przeciwnym razie takie sytuację będą mieć zawsze miejsce a cwaniaczki z tych wysypisk będą spać na milionach albo wprowadzić tak rygorystyczne przepisy o zabezpieczeniu majątkowym że nikomu by się nie opłacało bankrutować .
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: