Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skutki wiatru w regionie

Od piątku (20.12.2019) aż do niedzielnego poranka (22.12.2019) strażacy z powiatu cieszyńskiego zmagali się ze skutkami silnego wiatru. Odnotowano kilkadziesiąt interwencji, związanych z podmuchami. Na szczęście w żadnym ze zdarzeń nikt nie ucierpiał.

Od piątku (20.12.2019) pogoda dawała się mieszkańcom Śląska Cieszyńskiego we znaki. W związku z tym strażacy z lokalnych PSP i OSP mieli pełne ręce roboty. Zastępy interweniowały łącznie 33 razy, pierwsza interwencja została odnotowana w piątek o 7:51, ostatnia zaś w niedzielę ok. 2 w nocy.

- Interwencje dotyczyły głównie drzew powalonych na drogi i chodniki, w Kisielowie ratownicy interweniowali w związku z zerwanymi przewodami telekomunikacyjnymi, z kolei w Kostkowicach zgłoszono naderwany gąsior połaci dachu. W zdarzeniach nikt nie ucierpiał – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Na szczęście w regionie wiatr się uspokoił, niestety mieszkańcy borykają się z jego nieprzyjemnym skutkiem, jakim są porozrzucane wszędzie śmieci. Silne podmuchy otwierały śmietniki i zabierały lżejsze elementy z ogrodów i balkonów. Jak zgłaszają mieszkańcy jednego z cieszyńskich osiedli, wszechobecne śmieci skutecznie zakłócają atmosferę świąt. W wielu miejscach jednak sytuacja i w tym zakresie zaczyna być opanowana – zatrudniono dodatkowe ekipy sprzątające.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: