Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skutki silnego wiatru regionie

Informowaliśmy o ostrzeżeniu meteorologicznym, wydanym m.in. dla powiatu cieszyńskiego dotyczącego silnych podmuchów wiatru. W związku z warunkami strażacy z regionu od wczoraj (niedziela 09.02.2020) od godziny 17:00 mają pełne ręce roboty. Ze skutkami wiatru łącznie walczy 80 zastępów w sile 400 strażaków.

Od niedzielnego popołudnia do dziś (10.02.2020 stan na godzinę 10:30) odnotowano 91 zdarzeń związanych z wiatrem, wciąż jednak pojawiają się nowe interwencje – najwięcej zdarzeń odnotowaliśmy w Goleszowie – 25, w Ustroniu – 17 i w Skoczowie oraz Brennej, tam interweniowano po 10 razy. Pierwszym zdarzeniem w związku z wiatrem było zgłoszenie dotyczące złamanego drzewa w Ustroniu na ulicy Katowickiej – relacjonuje st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Aktualnie (10.02.2020 g. 10:30) strażacy działają w ośmiu miejscach. W Ustroniu na Równi, w Cieszynie na ulicy Harcerskiej i Łyska na Wojska Polskiego w Ustroniu, na Stalmacha w Skoczowie i w Pogwizdowie na ulicy Szkolnej, gdzie doszło do zerwania blachy z dachu budynku. Interwencje jednak wciąż przybywa, niektóre drogi na skutek działań strażaków są tymczasowo nieprzejezdne, jednak sytuacja jest dynamiczna.

Zdecydowanie najwięcej zdarzeń ma związek z powalonymi drzewami, 10 zdarzeń to uszkodzenia budynków mieszkalnych i gospodarczych. Oprócz uszkodzonego dachu w Pogwizdowie do podobnych zdarzeń doszło również w Górkach, czy Ustroniu. Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce również w Lesznej Górnej, gdzie na drodze znajdowały się części blaszanego garażu, tam jednak zagrożenie zostało już usunięte. 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-10 10:54:15
Pedros: Tych 80 zastępów to Czeskich czy naszych ?
2020-02-10 10:58:54
Pedros: Tych 80 zastępów to Czeskich czy Polskich ?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: