Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skradli torebkę i posiadali narkotyki

Wczoraj (8 września) złodzieje wykorzystali chwilę nieuwagi mieszkanki Dzięgielowa, która rozpoczynała pracę i zabrali pozostawioną przez nią na straganie torebkę, w której były pieniądze i dokumenty.

Sytuacja miała miejsce na Alei Łyska w Cieszynie. Kobieta rozpoczynała właśnie pracę, otwierała stoisko i na chwilę odłożyła torebkę. 

- Już wtedy była obserwowana przez kobietę i mężczyznę, którzy tylko czekali na sposobność kradzieży. Para szybko zabrała torebkę i uciekała w kierunku granicy. Kiedy pokrzywdzona zorientowała się, że została okradziona, zaczęła szukać pomocy. Wtedy zauważyła przejeżdżający obok niej patrol policji, który zatrzymała i poinformowała o zdarzeniu. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwanie sprawców przestępstwa. Zauważyli ich zmierzających w kierunku granicy i kilkadziesiąt metrów przed przejściem granicznym zatrzymali podejrzanych. 25-letni obywatel Słowacji oraz 26-letnia obywatelka Czech nie przyznawali się do kradzieży. Twierdzili, że właśnie wyszli na spacer z psem i są zdziwieni tym, że policjanci pomawiają ich o przestępstwo – relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Stróże Prawa nie uwierzyli i ich przeszukali bagaże. W środku odnaleźli skradzione mienie i wtedy dopiero obcokrajowcy przyznali się do kradzieży. To jednak nie wszystko, policjanci ujawnili przy nich narkotyki - posiadała ze sobą ponad 50 gramów marihuany, a mężczyzna blisko 10 gramów amfetaminy. Oboje usłyszeli już zarzut kradzieży oraz posiadania środków odurzających – podsumowuje Pawlik.

Teraz grozi im 5 lat pozbawienia wolności.
Red,

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: