Skosztuj Wina Mnich

Winnica na Śląsku Cieszyńskim to niecodzienny widok. Wino Mnich powstaje w jedynej na tę skalę ponad hektarowej winnicy w powiecie cieszyńskim. Po kilku latach pracy winnica częstuje winem o niepowtarzalnym smaku i aromacie! Naprawdę warto skusić się i skosztować. Najbliższa okazja ? 10 grudnia 2011r. w Chacie nad Wisłą w Ustroniu- Nierodzimiu.

Sylwia i Roman Gabryś pewnego dnia postanowili założyć winnicę. Dziś mają w Mnichu dom, a za oknem – winorośl. Czytaj więcej: „Mnich winem płynący”. Jak mówią, winnica to sposób na życie, a robienie wina jest dla nich codzienną przyjemnością. Dziś owocem swojej pracy dzielą się z innymi, bo wino z winnicy w Mnichu już trafiło do butelek i lada dzień zyska banderolę. Wtedy będzie mogło trafić np. jako prezent pod choinkę.

 Na razie wybrani mogą skosztować wina, podczas wieczorów z Winnicą Mnich. Najbliższy taki wieczór i szansa na skosztowanie specjału winnicy w Chacie nad Wisłą w Ustroniu-Nierodzimiu już 10 grudnia!

Organizujemy spotkania przy dobrym winie i desce serów, których celem jest nie tylko degustacja naszego wina, ale również zdobycie wiedzy na temat wina w ogóle. Bardzo chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, zwłaszcza tych, którzy są zainteresowani prowadzeniem własnej winnicy, czy procesem przygotowania wina – mówi Sylwia Gabryś.

Królem spotkania będzie wino, począwszy od bardzo wytrawnego Regenta o szlachetnym smaku i rubinowej barwie, skończywszy na lekkiej, białej Aurorze produkcji Winnicy Mnich. Warto więc zabrać przyjaciół i zatracić się w świecie wina, pochodzącego ze Śląska Cieszyńskiego. Jak dodają właściciele winnicy Mnich, kierowcy również będą mogli wina skosztować, ponieważ zamierzają zorganizować, tak jak przy profesjonalnych degustacjach, naczynia do wypluwania trunku.

Początek spotkania z winem w Chacie nad Wisłą w Ustroniu –Nierodzimiu już 10 grudnia o godz. 17.00. Wstęp kosztuje 50 zł.

Portal OX.PL wraz z Winnicą Mnich przygotował jednak niespodziankę. Dwie pierwsze osoby, które na adres redakcja@ox.pl przyślą odpowiedź na pytanie : „Co to jest wino lodowe?”, otrzymają zaproszenie na wieczór w Chacie nad Wisłą. W mailu należy podać: imię, nazwisko, numer kontaktowy i nick portalu OX.PL.

 KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją