Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skontrolują autokary przed feriami

Okres ferii zimowych charakteryzuje się wzrostem ilości jeżdżących po drogach pojazdów, w szczególności autobusów przewożących dzieci i młodzież. Taka sytuacja wymaga od Policji podjęcia dodatkowych czynności mających na celu poprawę bezpieczeństwa osób podróżujących pojazdami przed rozpoczęciem przejazdu, jak również w trakcie podróży.

Policjanci, jak co roku, przed wyjazdami dzieci na zimowy wypoczynek, będą sprawdzać stan techniczny autokarów oraz trzeźwość ich kierowców. Rodzice i opiekunowie chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinni zgłosić funkcjonariuszom kilka dni przed podróżą.

Podobnie jak w latach ubiegłych, należy spodziewać się zwiększonego ruchu samochodowego zwłaszcza w dni weekendowe na głównych drogach prowadzących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości województwa śląskiego.   

- W okresie trwania ferii zimowych od 14 stycznia do 26 lutego 2012r. należy spodziewać się wzmożonego napływu informacji o odjeżdżających autokarach wraz z kierowanymi prośbami o przeprowadzenie kontroli stanu technicznego tego rodzaju pojazdów oraz stanu trzeźwości ich kierujących. Dlatego też, prosimy organizatorów wypoczynku dla dzieci, opiekunów, rodziców o odpowiednio wcześniejsze informowanie, z co najmniej 2- dniowym wyprzedzeniem o konieczności podjęcia czynności kontrolnych. Wcześniejsza informacja pozwoli na odpowiednie zaplanowanie służby dla policjantów, co usprawni działania. Sprawdzenia pojazdów przewożących dzieci na wypoczynek zimowy w uzasadnionych przypadkach będą również wykonywane na trasie ich przejazdu. Prośby o kontrole autokarów można kierować również do Inspekcji Transportu Drogowego na nr tel 32 / 4288153 – informuje asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy KPP w Cieszynie. 

(red)

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: