Skomplikowali sobie sytuację

Mowa o hokeistach HC Pantery Cieszyn, którzy wczoraj rozegrali pierwsze spotkanie w ramach baraży, których stawką jest awans do play-off. Niestety, cieszyńscy zawodnicy przegrali z HC Ropice - 4:5.

Pantery, w przypadku zwycięstwa, byłyby już jedną nogą w ćwierćfinale Beskidzkiej Amatorskiej Hokejowej Ligi. We wczorajszym spotkaniu, po dwóch tercjach, oba zespoły miały na koncie po trzy trafienia i o zwycięzcy zadecydowała ostatnia odsłona.

Robert Marek wyprowadził Pantery na prowadzenie, zapisując się na listę strzelców w 35. minucie. Jednak radość nie trwała zbyt długo, gdyż hokeiści HC Ropice szybko odpowiedzieli, a w 40. minucie zwycięską bramkę dla rywali zdobył Pastorek.

Beskidzka Amatorska Hokejowa Liga, baraże play-off, 4.02.2020:
HC Pantery Cieszyn – HC Ropice 4:5 (1:3, 2:0, 1:2)
5’ Krzak, 19’ Krzak, 27’ Dudkiewicz, 35’ Marek – 6’ Trpiovsky, 8’ Chmiel, 10’ Ramik, 37’ Zawadzki, 40’ Pastorek

Pantery od porażki rozpoczęły baraże, których stawką jest przepustka do najlepszej „8” BAHL i ich sytuacja nieco się pogorszyła. Cieszyńscy hokeiści spadli na trzecie miejsce, a przypomnijmy, że awans uzyskają dwie najlepsze ekipy. Okazja do rehabilitacji trafi się już jutro (czwartek), ponieważ Pantery zmierzą się z Kozubovą, zamykającą tabelę. Początek spotkania o godz. 21:45, na lodowisku w Czeskim Cieszynie.