Skompletował hat-tricka

Trzy dni rywalizacji i trzy złote medale. Bartosz Loter zdominował wszystkie konkurencje w stylu klasycznym podczas Zimowych Mistrzostw Polski juniorów (17 i 18 lat).

Bartosz Loter, pochodzący z Cieszyna, zdominował rywalizację w Olsztynie już podczas pierwszego dnia Zimowych Mistrzostw Polski juniorów (17 i 18 lat). Zawodnik UKP Unia Oświęcim uzyskał najlepszy rezultat w eliminacjach na 50 metrów stylem klasycznym (27,77), a w finale pokonał Kacpra Maksajdę o 0,3 s, dzięki czemu stanął na najwyższym stopniu podium.

Reprezentant oświęcimskiego klubu zdobył drugi złoty krążek na dystansie 100 m. Niewiele brakowało, a Loter zmieściłby się w jednej minucie – 1.00,05. Cieszynianin skompletował hat-tricka podczas trzeciego dnia rywalizacji w Olsztynie. Zawodnik Unii zdominował finał na 200 m (2.10,71) – drugi Maksajda stracił do triumfatora ponad sekundę.