Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczowski Warsztat Sztuk

Skoczowski Warsztat Sztuk w sobotę, 10 stycznia zainaugurował rok artystyczny. W galerii Warsztatu odbył się wernisaż wystawy malarstwa znanej już skoczowianom z zeszłorocznej „Biszoriady” Gabrieli Pająk. Wernisaż uświetnił swoim przybyciem p. Ad Kuijl – prezes Stowarzyszenia Kulturalnego „Polonia” w Bredzie w Holandii, w towarzystwie członków zarządu przebywających do 12 bm. w Skoczowie i okolicy.

            Artystka, malująca od lat 50 – tych, działała w grupie plastycznej „Demon” w latach 70 –tych, w 1986r. po raz pierwszy wystawiała indywidualnie w ramach „Śląskiej  Wiosny Teatralnej” w Katowicach, od tego też roku działa w Klubie Mistrzów Rzemiosła Artystycznego w stolicy województwa śląskiego, wystawiała swoje prace w Bytomiu, Szczyrku, Rybniku, od 1997 r. wystawia w wiślańskiej galerii „KUFA – JAMA”, działa w Grupie Twórczej „Wiślanie”.

            W „Warsztacie Sztuk” prezentuje oleje – głównie ukochane konie, a także kwiaty i pejzaże. Prace te malowane są w konwencji realistycznej. Wystawę można oglądać do końca miesiąca. Wszystkie obrazy można zakupić.
źródło: Szymon Broda
dodał: K.D.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: