Skoczowianie tryumfują!

No i wszystko jasne! Piłkarze Beskidu Skoczów sięgnęli po mistrzostwo w Okręgówce, czym zapewnili sobie, po roku przerwy, powrót do IV ligi.

Skoczowianom wystarczyło wywieźć punkt z Żywca. Jednak podopieczni Kamila Sornata postanowili pójść za ciosem i już na początku spotkania, jak się później okazało, zdobyli zwycięską bramkę, a jej autorem był Michał Szczyrba. Ostatecznie Beskid wygrał z Góralem (2:0), co oznacza powrót Skoczowa do IV ligi, po roku przerwy.

Jedynym zespołem, który mógł jeszcze zagrozić liderowi, była Błyskawica Drogomyśl. Podopiecznych Krystiana Papatanasiu również czekał wyjazd do Żywca, ale na ich drodze stanęli piłkarze Koszarawy. Błyskawica potrzebowała w dwóch ostatnich meczach sięgnąć po komplet punktów oraz liczyć na porażki Beskidu. Jednak Drogomyśl nie wywiózł z Żywca trzech oczek, doprowadzając do remisu w doliczonym czasie gry.

Do zakończenia sezonu pozostała już tylko jedna kolejka, która zostanie rozegrana w najbliższy weekend.