Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: zegar na wieży zepsuty

Jeden z najstarszych zegarów wieżowych na terenie Śląska uległ awarii. Jak zapowiadają władze Skoczowa, bo o zegar w tym mieście chodzi, usterka zostanie usunięta do końca tygodnia.

Awarii uległ mechanizm zegara na skoczowskiej wieży ratuszowej. Na razie zegar wskazuje godzinę 9:00 - Warto wiedzieć, że skoczowski zegar jest jednym z najstarszych zegarów wieżowych na terenie Śląska. Jego główny mechanizm pochodzi z 1894 r. Zegar trzeba codziennie nakręcać – naciągając obciążniki, którymi nastawia się cały mechanizm. 

(red) 

Więcej informacji na temat zegara pod tymi linkami:

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-09-18 15:26:15
blookerss: Na made in china nie wygląda, albo budyniem go zalali, albo kto wie czy to nie znak zbliżającego się końca świata i zagłady ludzkości! :-)
2015-09-19 07:02:11
moonia: \"Jak zapowiadają władze Skoczowa, bo zegar w tym mieście chodzi, usterka zostanie usunięta do końca tygodnia.\" :D
2015-09-20 02:50:31
Herr Flick: Monia, czytałem to zdanie kilkukrotnie... I nic nie mogę z tego bełkotu zrozumieć. Może ktoś przetłumaczyć z ichniego na nasze?<br />To ten zegar chodzi czy nie chodzi? Jest zepsuty czy nie? Kaj ten zegar se chodzi?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: