Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów - zamkną rynek dla aut

Od piątkowego wieczoru do sobotniego popołudnia nie będzie można zaparkować na skoczowskim rynku. Podobnie będzie na okalających rynek uliczkach.

Na głównym placu miasta już stanęła scena. To tutaj w sobotę po południu odbędzie się wspólne kolędowanie w ramach Orszaku Trzech Króli. W uroczystościach udział weźmie Prezydent RP wraz z małżonką. Pisaliśmy: Orszak z prezydentem.
Aby samochody nie utrudniały uczestnikom przejścia oraz ze względów bezpieczeństwa, od jutrzejszego popołudnia (06.01) wyłączone z użycia będzie kilka parkingów w centrum miasta.

Jak informuje Piotr Hanzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Skoczowie - Zwracamy się z uprzejmą prośbą o nieparkowanie samochodów na Rynku, Małym Rynku, ul. Ustrońskiej oraz ul. Cieszyńskiej. Parkingi zostaną zamknięte w piątek w godzinach wieczornych. Zamknięty będzie również wjazd na sam rynek. Organizacja ruchu będzie tak, jak podczas miejskich imprez.

MZD prosi również, aby nie parkować samochodów na Starym Targu. Tam rozpoczyna się trasa jednego z orszaków. W trakcie przemarszu policja będzie kierowała ruchem. Po zakończeniu obchodów Święta Trzech Króli w sobotnie popołudnie, ruch na zamkniętych ulicach zostanie przywrócony.

Orszak Europejski (czerwony) wyruszy o godz. 14.00 ze Starego Targu. Orszak Azjatycki (zielony) wyruszy ze skrzyżowania ul. A Mickiewicza z ul. Targową /przy pomniku o godz. 14.00, Orszak Afrykański (niebieski) wyruszy o godz.13.45 z Parafii Matki Bożej Różańcowej na Górnym Borze.

Przemarsz króli i ich orszaków kończy się na Rynku przy stajence, gdzie rozpoczyna się wspólne kolędowanie, symboliczne złożenie hołdu przez przybyłych Świętej Rodzinie oraz odtańczenie poloneza. Oprawę artystyczną wydarzenia zapewni krótki występ kolędowy dziecięcego zespołu Równica. Pan Prezydent Andrzej Duda wygłosi do przybyłych krótkie przemówienie. Błogosławieństwa udzieli również zebranym uczestniczący w orszaku ksiądz Biskup Piotr Greger. Parafia pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie ogłosiła także wśród dzieci szkolnych konkurs na najpiękniejszą koronę. Trzy najlepsze prace zostaną wybrane i nagrodzone podczas orszaku - informuje skoczowski ratusz.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-01-06 09:03:27
JaSza11: Należy omijać ten PISIorski PISKOCZów
2018-01-06 09:39:23
Mirek123: Omijaj, omijaj, tymczasem w tym roku będziemy uczestniczyć z cała rodziną. Szczęść Boże !
2018-01-06 09:52:33
efelinqa: Wciskacie kit prostym ludziom - wystarczy trochę poszperać aby się dowiedzieć że, często spotykana forma \"K+M+B\" nawiązuje do trzech mędrców ze wschodu - Kacpra, Melchiora i Baltazara. Ich imiona nie są wymienione w żadnej z Ewangelii, a legenda o nich powstała dopiero w średniowieczu. Okazuje się, że forma \"K+M+B\" wynika z błędnego zrozumienia znacznie starszego i głębszego przekazu. Poprawny zapis to \"C+M+B\" będący skrótem od łacińskiej sentencji \"Christus Mansionem Benedicat\", która oznacza \"Niech Chrystus błogosławi ten dom\". Po ostatniej literze dodaje się jeszcze jeden krzyż i wpisuje aktualny rok. Całość więc powinna wyglądać tak: \"C+M+B+2018
2018-01-06 10:23:11
Hanula: Święto Epifanii jest starszym świętem od Bożego Narodzenia, Obchodzono je już w III wieku. Choć imiona są wymyślone, to nie zmienia to faktu, że wydarzenie takie miało miejsce. Chrześcijanie wywodzący się z pogan widzieli się w tym świecie objawienie się Chrystusa wszystkim narodom pogańskim w osobach właśnie tych mędrców. Także istotą tego święta nie są imiona mędrców, które są fikcyjne, ale to, że Chrystus przyniósł zbawienie nie tylko Izraelowi, ale całemu światu. Stąd ta wielka dzisiejsza radość i świętowanie. Dzięki Chrytusowi, my poganie, staliśmy się Ludem Bożem.
2018-01-06 11:02:34
efelinqa: \"trzej królowie\" - to w rzeczywistości magowie, astrolodzy których wcale nie było 3 , trzy według legendy były dary i od tego wzięła się \"teoria\" o 3. Poza tym \"ci 3\" byli sprzymierzeńcami ówczesnego prawdziwego króla i władcy Heroda , któremu oddali pokłon w drodze do Betlejem...... Świętować można sam fakt legendy a nie trzcic \"grupę nie określonych bliżej osób zapewne muzułmanów o poglądach chorągiewki\" . Większość osób , które dziś maja wole od pracy właśnie z tym kojarzy \" 3 króli\" nie wgłębiając się w korzenie, Poza tym 90 % osób widząc w skoczowie \"murzyna\", muzułmanina --- przechodzi zapewne na drugą stronę ulicy......
2018-01-06 11:24:07
Hanula: @efelinqa a ktoś cię zmusza do świętowania? Przecież demokracja, której zapewne jesteś obrońcą (-czynią) gwarantuje wolność. Chcesz -świętujesz, nie chcesz- nie robisz tego. A ramadan też ci przeszkadza, czy w tym wypadku jesteś tolerancyjna? A Mahomet to wg ciebie kto?
2018-01-06 11:35:01
efelinqa: chodzi mi o to - skoro tak ciężko rozumujesz , że zapewne za 2-5 lat będziemy \&quot;świętować\&quot; święto pierwszego udanego skoku małysza, święto odzyskania wraku, święto święta 10 króli , święto pobytu marionetki w skoczowie itd itd... Przecież to nie ma nic wspólnego z wiarą - ludzie w Większości niestety są jak osły i marchewki - nie zastanawiają się tylko lezą za tłumem... a co do świętowania oczywiście świętuje<br />np - święto zapewne ważne dla wszystkich chrześcijan - Francja ŚWIĘTO RODZINY,<br />iRLANDIA - małe Boże Narodzenie, Prawosławie - Wigilia Bożego Narodzenia oraz ---pozdrawiam przy okazji \&quot;króla ze wschodu\&quot; :) Irakijskie święto Armii
2018-01-06 12:27:57
Hanula: Dlaczego używasz argumentu \&quot;ad personam\&quot;(skoro tak ciężko rozumujesz)? Ja mam tylko inne zdanie niż ty i mam do tego prawo. Jeśli ktoś chce to może świętować i rocznicę pierwszego udanego skoku Małysza - nawet grupowo. Co ci do tego? Zacytuję ci wikipedię, żebyś nie musiał(ła) szukać: <br />argumentum ad personam - pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego racjonalne argumenty zostały wyczerpane, a jednocześnie sugeruje audytorium, że poglądy oponenta są fałszywe. Dodatkowo obrażanie oponenta ma na celu wyprowadzenie go z równowagi, tak by utrudnić mu adekwatne reagowanie na przedstawiane argumenty
2018-01-06 19:49:25
bronek91: @efelinqa <br />\&quot;grupę nie określonych bliżej osób zapewne muzułmanów o poglądach chorągiewki\&quot; -cytat <br /><br />A skąd w 6- 4 r p.n.e. wzięliby się muzułmanie? Przeca wtedy jeszcze trwała Dżahilija a Arabia jest w stosunku do Judei, w kierunku południowym niż wschodnim... To tak jak pisać o bitwie pod Grunwaldem z perspektywy czasów panowania Łokietka...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: