Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: teleopieka dla seniorów i nie tylko

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Skoczowa, radni przyjęli uchwałę w sprawie systemu teleopieki dla osób w podeszłym wieku. Na czym on polega?

System teleopieki jest częścią Programu Wsparcia Seniorów, który funkcjonuje od 2018 roku. - Do tej pory kupiliśmy dziesięć urządzeń - bransoletek i breloczków, dla osób zarówno w podeszłym wieku, jak i chorych czy niepełnosprawnych, które mieszkają samotnie. Wszystkie z tych osób są objęte naszymi programami opiekuńczymi, a z programu teleopieki skorzystało już w sumie 15 osób. Wynika to z faktu, iż w międzyczasie część z nich albo niestety zmarła, albo trafiła do domów opieki - mówiła na ostatniej sesji Rady Miejskiej Edyta Godziek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skoczowie. 

Pilotaż programu zebrał dobre opinie osób z niego korzystających. - Osoby te wiedzą, jak z niego korzystać i są zadowolone. Z pewnością wzrosło ich poczucie bezpieczeństwa. Wiedzą, że gdy coś się dzieje, to urządzenie wysyła sygnał do centrum monitorującego [znajdującego się w Tychach - dop. red.] - dodała dyrektor skoczowskiego MOPS. 

Ilu mieszkańców Skoczowa będzie mogło skorzystać z systemu teleopieki? - W uchwale nie wpisaliśmy konkretnej liczby - wszystko zależy od ceny urządzeń i tego, ile ich uda nam się zakupić. Planujemy, aby tym programem zostało objętych w sumie 20 osób. Jeśli środków wystarczy na zakup większej liczby urządzeń i pokrycie kosztów obsługi, to z programu skorzysta więcej osób - przyznała Godziek. 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: