Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: Sylwester na Rynku!

Country, disco, przeboje lat 70. i 80. i wiele innych atrakcji - to wszystko czeka na uczestników imprezy sylwestrowej, która odbędzie na skoczowskim Rynku. Start już jutro o 21:00!

Na scenie wystąpi zespół Preludium, który zapewni wyśmienitą zabawę w stylu country i disco. Odbędzie się także dyskoteka, którą poprowadzi ekipa Radia Bielsko. Natomiast o północy Skoczów, wraz z burmistrzem Mirosławem Sitko, przywita Nowy Rok. Wstęp na wydarzenie jest oczywiście bezpłatny.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

19
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-30 16:55:59
aP: Świetna inicjatywa. Dodatkowo obecność pożalsiębożeburmistrza Sitki, a najpewniej też i radnych, to idealna okazja, by udzielić odpowiedzi na pytanie, które powielamy od kilku dni. Jeśli tutaj nie znajdziecie odpowiedzi, pytajcie o to jutro na rynku! Pytanie brzmi tak: Wywołujemy do tablicy radną Paplalę i radnego Dedio (pozostałych radnych w sumie też), czytacie to forum regularnie, więc proszę mieć na tyle odwagi, by odpowiedzieć. Ile środków z przyszłorocznego budżetu wydzieliliście na budżet obywatelski, kiedy rozpoczyna się proces składania wniosków i jaka platforma będzie ten proces obsługiwać, do kiedy będzie można głosować na złożone przez mieszkańców gminy Skoczów projekty? Nam, mieszkańcom, budżet obywatelski należy się jak psu zupa. Chcemy mieć dostęp do własnych pieniędzy, przynajmniej w małej części decydować o kształcie gminy i budować szczęśliwe miasto oraz sołectwa według własnych potrzeb i marzeń. Mamy serdecznie dość nieudolności władzy, która całkowicie ignoruje nasze potrzeby i jest zajęta czapkowaniem burmistrzowi, księżom i innym cudakom. Chcemy żyć w porządnej, ładnej i spełniającej nasze wymagania gminie, a na razie mamy tylko #DziuraweSitko.
2019-12-30 17:21:27
krokusik: A na cieszyńskim rynku o 16 postraszą dronami i pi imprezie. Ludzie,Walcie czy pic, czy po. Zróbmy to co kilkanaście lat temu. Zbierzmy się na rynku i udowodnijmy, że politykę mamy w dupie.
2019-12-30 18:21:08
wyśmienity cwaniaczek: po co ci budżet obywatelski !!!! jesteś pewnie ograniczony umysłowo więc danie tobie jakiegokolwiek wyboru jest niebezpieczne. Zapewne byś zagłosował za postawieniem pomnika kaczyńskiemu lub wybudowaniem na kaplicówce budki z piwem .. Poza tym podatki płacą dorośli więc masz jeszcze trochę czasu ...
2019-12-30 21:27:32
aP: @wyśmienity cwaniaczek: Pomnik nie, budka z piwem jak najbardziej, ale może nie na Kaplicówce, tylko na stawach na Górnym Borze. To idealne miejsce na w pełni otwartą przestrzeń, gdzie ludzie mogliby w ciepłe dni w spokoju i kulturalnie napić się piwa. Skoro coś takiego działa w Berlinie, Budapeszcie, Genewie, Atenach, Londynie czy Kopenhadze, to w Skoczowie nie może? Otóż może, tylko trzeba mieć do do tego trochę wyobraźni i niekonserwatywne myślenie, które zakłada, że każdy człowiek jest z natury zły i tylko szuka okazji, żeby zrobić coś łajdackiego. Poza tym zagłosowalibyśmy za muzeum najważniejszych osobowości związanych ze Skoczowem (wirtualne lub stacjonarne), kompletną renowacją betonowych boisk przy SP1 i SP8 (byłby otwarte dla każdego), bezpłatnymi lekcjami angielskiego i czeskiego dla dzieci i młodzieży z gminnych szkół, bezpłatnymi warsztatami praktycznymi i artystycznymi dla tychże, bezpłatnymi zajęciami komputerowymi dla seniorów i koncertem Dawida Podsiadły. Taką właśnie mamy wizję radosnej, szczęśliwej i przyjaznej gminy.
2019-12-31 12:14:09
donekT: @aP Zrób sobie noworoczne postanowienie, o ile wcześniej do tego nie doszło, przewertuj sobie coś z Prawa Samorządowego;)
2019-12-31 14:03:49
aP: @donekT: cudowny frazes, bardzo w twoim stylu, identyczny jak u tych smutasów z ratusza, którym niezmiennie wydaje się, że niosą na plecach szczęście całej gminy. Nie ma takiego prawa, które zabraniałoby ustanowić budżet obywatelski w gminie Skoczów. Jest za to zła wola pożalsiębożeburmistrza Sitki i mierny, biernych, ale wiernych radnych, którzy nie oddadzą mieszkańcom ich pieniędzy do dyspozycji, bo wtedy zabraknie na chocholi taniec, który odstawiają od kilku lat. Co by wówczas przepuścili w ramach termomodernizacji basenu, do której przymierzają się dłużej niż Egipcjanie do budowy p*********j piramidy Cheopsa? To banda do natychmiastowego rozpędzenia (możesz dołączyć, jeśli chcesz). Tuwim pisał o nich (o was?) tak: Socjały nudne i ponure, Pedeki, neokatoliki, Podskakiwacze pod kulturę, Czciciele radia i fizyki, Uczone małpy, ścisłowiedy, Co oglądacie świat przez lupę I wszystko wiecie: co, jak, kiedy, Całujcie mnie wszyscy w dupę.
2019-12-31 14:08:13
M53: Kiedy czytam wpisy ( wypociny?) Cwaniaczka, potem Donka, to zastanawiam się, skąd u nich tyle nienawiści do innych komentujących, chęci pouczania, demonstrowania swojej wyższość. Ogarnijcie się trochę i zacznijcie normalnie tutaj dyskutować. Cwaniaczek, co ci przeszkadza, że aP podał pomysły na pozytywne zmiany w swoim mieście? Boli cię coś w tym? Twój poprzedni wpis, dotyczący zamykania kobiet w kuchni, pod którymś z postów, też nie najlepiej o tobie świadczy. Wychodzisz na sfrustrowanego seksistę, któremu wszystko i wszyscy przeszkadzają. Celowo nie piszę zaimków, dotyczących ciebie, wielką literą, bo nie mam dla ciebie szacunku. Pewnie doczekam się aroganckiej riposty, bo, jak zwykle, zanim przemyślisz, co napisałam, wpiszesz tekst obrażający. PS. Przypominasz mi niejakiego Warzonkę, ale to już historia.
2019-12-31 17:21:33
tom lem: ... na pewno można się uśmiać, czytając wypociny niektórych z dziedziny etyki, zwłaszcza pouczenia, oparte na własnych "obiektywnych" odczuciach;-)
2019-12-31 17:28:48
M53: I vice versa tom-lem
2019-12-31 17:41:35
M53: Uwielbiam tom-lem te Twoje podchody. Krygujesz się jak panna "i chciałaby, i boi się". Tak sobie rzucasz w eter "niektórzy" z wyraźnym podtekstem. Nie masz odwagi pisać imiennie? Albo chcesz mnie obrazić i pisz do mnie, albo nie pisz wcale.
2019-12-31 17:58:11
tom lem: ... to dobre "I vice versa", tylko się nie obrażaj ;-) każdy ma prawo do własnych sądów.
2019-12-31 23:39:41
M53: tom-lem... i tak Cię lubię:) Wszystkiego dobrego w nowym roku:)
2020-01-01 10:17:09
krzysztofmn: można powiedzieć mają skoczowioki na co zasłużyły - szkoda tylko tych normalnych, uczciwych i przyzwoitych
2020-01-01 11:22:35
donekT: @aP, Masz jakieś prawo, które nakazuje??? Smutasy, smutasami, jeden z radnych w czasie kampanii proponował wprowadzenie konkretnego rozwiązania (Pan Bieniek). Co więcej, aP, krótko, w jednym zdaniu, spróbuj się zastanowić, 1) Czym jest samorząd, zwłaszcza gminy. 2) Co to jest budżet. 3) Z jakich ośrodków, o jakim charakterze, sprowadzony został pomysł budżetu obywatelskiego, jaką ten docelowo miał pełnić tam rolę. 4) Jakie formy demokracji bezpośredniej funkcjonują na terenie Gminy Skoczów i czy raczej, w pierwszej kolejności nie powinniśmy się pochylić nad reformą tych instytucji?
2020-01-01 11:24:02
donekT: @aP Skoczów miał lepszych i gorszych włodarzy. Można nie zgadzać się z kimś, zwłaszcza politycznie, w samorządzie nie powinno być miejsca na odwzorowywanie krajowej sceny politycznej, niestety niektórzy to świadomie czynią, ze szkodliwością dla samorządu. MNIE WYSTARCZY, iż Burmistrz powierzoną funkcję wykonuje DOBRZE i NALEŻYCIE. Celowo jego kadencji nie będę porównywał z poprzednikami i poprzedniczkami, nie o to chodzi, aby się z kimś licytować i eskalować złe emocje. Co do Przewodniczącego Rady Miejskiej, Skoczów miał ich różnych, obecny jest DOBRY. Oczywiście nie zgadzam się z Panem Przewodniczącym we wszystkim, pomijam charakter, niemniej w obecnej radzie, na chwilę obecną, nie dostrzegam osoby, która funkcję przewodniczącego wykonywałaby lepiej, niż Pan Dedio. Co więcej, kibicuję Panu Dedio, aby swój zapał utrzymał jak najdłużej. Skoczów niewątpliwie może być dumny ze swych reprezentantów.
2020-01-01 16:48:11
aP: @donekT: właśnie przez takie myślenie w Skoczowie jest jak jest, czyli smutno. To prawdopodobnie najsmutniejsza gmina w Polsce, która marnieje na naszych oczach, a my nie możemy nic z tym zrobić. Wszystko jest winą nieudolnego i skrajnie beznadziejnego pożalsięboże burmistrza Sitki i gromady fatalnych radnych, których tak ochoczo bronisz. Dlaczego to na nich ciąży odpowiedzialność? Ano dlatego, że ich celem jest przeżycie. Nie zrobienie czegoś ponad normę, nie wykazanie się i przejawienie inicjatywy, a przeżycie za wszelką cenę. To całkowity brak zrozumienia dla tego, co jest sensem istnienia - żyje się po to, żeby żyć, a nie, żeby przeżyć. Pożalsięboże burmistrz Sitko i radni sprawiają jednak, że we własnej gminie nie możemy żyć. Mamy egzystować w zawieszeniu, balansować na granicy i wierzyć tym, którzy rządzą. A kiedy ktoś zacznie się dopominać o swoje, domagać się tego, co mu się należy, to usłyszy od kogoś takiego, jak ty smutne piosenki o tym, czym jest samorząd, budżet i skąd wziął się pomysł budżetu obywatelskiego. Ślepe odwoływanie się do teorii zawsze prowadzi do obalenia każdego pomysłu. To klasyczny przykład pochwały dla braku wyobraźni i braku chęci. Bo przecież patrzcie - te i te zapisy pozwalają nam nic nie robić, więc nic nie róbmy, skoro jest to legalne. Tak właśnie myślisz ty, tak myśli tak obrzydliwa władza. A gmina w tym czasie umiera... Dlatego, drogi donkuT, miej trochę wstydu i skończ z pochwałami dla tych głąbów, którzy nawet nie próbują. Których zadowala minimalizm, fuszerka i chałtura. Pożalsięboże burmistrz jest ch****y, Dedio jest ch****y, radni są ch****i. Mieli przynieść gminie dumę, a przynoszą tylko wstyd. Ana dodatek nie mają krzty odwagi cywilnej i boją się odpowiedzieć na proste pytanie. Ale spokojnie, jeszcze sobie ich wypożyczymy.
2020-01-01 18:13:39
donekT: @aP, Przez jakie konkretnie myślenie? Ty aP w swym komentarzach stosujesz zbyt dużo ogólników, a emocje ewidentnie górują nad chłodną kalkulacją. Wiele zależy od PODSTAWY ODNIESIENIA, szkoda, iż z Twojej strony ta nie została przedstawiona. Jestem innego zdania, ewidentnie od jakiegoś czasu podnosi się poziom obsługi obywateli w ratuszu, uważam, iż Burmistrz, jak i Przewodniczący Rady, DOBRZE spełniają swoje funkcje, są bardzo otwarci na nawiązywanie relacji z obywatelami, skróceniu uległ czas oczekiwania na wizytę. Burmistrz błyskawicznie próbuje rozwiązać problemy i wątpliwości zgłaszających się do niego Mieszkańców, czasem nawet podejmuje się kwestii wykraczających poza jego kompetencje (na korzyść Mieszkańca), potrafi dobrze doradzić. Na terenie Gminy wzrasta liczba mieszkańców, ludzie chętnie się osiedlają. Renowacji poddano wiele zabytków, WZNIESIONO MOSTY (pomimo różnic politycznych), zbudowano wiele dróg, rondo, kontynuowano budowę kanalizacji, gmina uczestniczy w programach UE. Uczyniono wiele w zakresie budowy WSPÓLNOTY SAMORZĄDOWEJ. Podjęto próby konsultacji ze społeczeństwem, niestety zainteresowanie tą formą ze strony Mieszkańców okazało się nikłe. Można jeszcze sporo wymieniać. PROSIŁEM, ABY KRAJOWYCH PODZIAŁÓW POLITYCZNYCH NIE PRZENOSIĆ NA GRUNT SAMORZĄDU GMINNEGO. Takie zachowanie ma charakter wyłącznie DESTRUKCYJNY i nie służy budowaniu WSPÓLNOTY SAMORZĄDOWEJ, która ma inny charakter, cele i potrzeby niż państwo. aP, scharakteryzuj możliwości, położenie, strukturę demograficzną, poszczególne trendy itd., porównaj z innymi Gminami z regionu. Wiadomo, iż z większymi ośrodkami, Gmina Skoczów, podobnie jak podobnego typu gminy, będzie plasować się gorzej. Warto również zwrócić uwagę na panujące powszechnie trendy, z którymi trudzą się inne, podobnego rodzaju gminy. Zawsze coś można zorganizować inaczej, zawsze coś można było, można zrobić lepiej. Wystarczy, iż JEST DOBRZE i staje się lepiej, natomiast mieszkańcy w sporej części są zadowoleni, iż mieszkają na terenie Gminy Skoczów. Spora część społeczności odczuwa poprawę i ważne, aby ten trend został utrzymany. Nie piszę o teorii, ale założeniach ustrojowych i systemowych, w których funkcjonujemy, które należy rozwijać. Patrzę krytycznie na rzeczywistość, którą niejednokrotnie kontestuję. Oczywiście, Gmina Skoczów ma swoje problemy, także, a zwłaszcza natury ustrojowej. Ich rozwiązania nie oczekuję ze strony obecnej "gminnej klasy politycznej", która w sporej części uwikłana jest w miejscowy ZAŚCIANEK, który ogranicza możliwości kreacji nowych "gminnych" elit. Ów ZAŚCIANEK NIEJEDNOKROTNIE TRĄCI FEUDALIZMEM i wiele zależy od kwestii urodzenia, powinowactwa oraz osobistej lojalności. Co ciekawe, Burmistrz jest spoza. O radnych wypowiadałem się niejednokrotnie i raczej nie należę do grona ich ulubieńców, wielokrotnie odnosiłem się do ich "przyzwoitości" i godnych potępienia zachowań. aP, próbujesz stworzyć coś TWÓRCZEGO np. zreorganizować funkcjonowanie miejscowych jednostek pomocniczych i określić ramy działania stających na ich czele (na co, na wszelkie sposoby i w ramach czasu i możliwości próbuję wpływać od lat), czy raczej Ty aP preferujesz TWÓRCZĄ DESTRUKCJĘ zastanej rzeczywistości, często odnosząc się do emocji i piętnując NIE WADLIWE ZACHOWANIE/SYTUACJĘ/ ROZWIĄZANIE, TYLKO OSOBĘ? Sorry, podstawą twórczego działania jest wiedza, na temat samych podstaw i sposobu funkcjonowania SAMORZĄDU, aby nasz projekt był DOBRY, wpisywał się w założenia, a MIESZKAŃCOM funkcjonowało się LEPIEJ. Czy ty aP posiadasz, chociażby podstawową wiedzę na temat samorządu? Czy Ty aP potrafisz w jednym krótkim zdaniu napisać, czym jest samorząd?
2020-01-03 11:48:58
krzysztofmn: kiedy burmistrz jest li tylko wykonawcą poleceń komisarza politycznego przysłanego w teczce z centrali partyjnej, to oznacza koniec samorządu - i z dokładnie taką sytuacją mamy dziś do czynienie w tym mieście
2020-01-03 12:18:59
donekT: Burmistrz jest organem wykonawczym Gminy, natomiast funkcja stanowiąca przysługuje Radzie. Jak można zauważyć, członkowie pewnego skrajnie lewicowego (lewackiego) środowiska mają poważne problemy z ogarnięciem tematu SAMORZĄDU. Oni nie wiedzą, czym SAMORZĄD jest, jednak poprzestają na własnej SAMOREALIZACJI. Pomijam ocenę ich poziomu merytorycznego, o ile o jakimś poziomie w ogóle można mówić.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: