Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: „Świat kolorów i radości” - Wystawa on-line

Podczas panującej od marca epidemii koronawirusa ograniczony jest dostęp do wielu dziedzin kultury, sportu, rozrywki, wydarzeń masowych itp. 27 listopada Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie, Julia Raszka w komunikacie poinformowała, że do 27.12.2020 r. zawieszona jest działalność MCK, dotyczy to jednak głównie wydarzeń z udziałem publiczności. Potwierdzeniem tego faktu jest wystawa malarstwa Elżbiety Szołomiak, artystki od lat związanej z Ustroniem. Wystawa nosi tytuł „Świat kolorów i radości” i od 7 grudnia br. Będzie dostępna on-line na stronie internetowej MCK „Integrator”.

 - Elżbieta Szołomiak urodziła się 15 września 1940 roku w Jarosławiu. Ukończyła tamtejsze Liceum Sztuk Plastycznych. W 1965 zdobyła dyplom na wydziale sztuk pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika. Od 1968 roku jest członkiem ZPAP. Dorobek malarki liczy ok. 200 wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą. Rzeczywistość ukazana na obrazach artystki wyraża radość życia, szlachetność i piękno. Za pomocą ciepłej palety barw, świetlistości, nieuchwytnych kształtów malarka sprawia, że z jej dzieł bije niebywała, porywająca energia! Zobaczymy między innymi pejzaże będące wspomnieniem z wielu niezwykłych podróży na Borneo, do Nowej Zelandii, Tajlandii, Indonezji czy Birmy – czytamy w zapowiedzi wydarzenia na stronie internetowej organizatora.

Organizatorzy wydarzenia mają nadzieję, że obostrzenia związane z koronawirusem zostaną w styczniu złagodzone, tak byśmy mogli zobaczyć prace artystki na żywo w skoczowskiej miejskiej galeryjce „ARTadres” przy ul. Rynek 18.

Na chwilę obecną wszystkie zainteresowane osoby tym co proponuje w najbliższym czasie skoczowski „Integrator” zapraszamy na stronę internetową oraz do mediów społecznościowych.

AK, MCK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: