Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów: ruch na ulicach wraca. Koniec prac na Mickiewicza i Ustrońskiej

Dobiegają końca prace remontowe na ulicy Mickiewicza i Ustrońskiej w Skoczowie. Remont dwóch równoległych dróg w samym centrum miasta, znacznie uprzykrzył życie kierowcom.
Od maja trwa gruntowna przebudowa Mickiewicza. Prace rozpoczęto od strony strażnicy i sukcesywnie przesuwano się dalej w stronę mostu na rzece Bładnica. Roboty podzielone były na kilka odcinków, niemniej objazdy które wprowadzono i tak dały się w kość.

Jakby tego było mało Skoczów otrzymał dofinansowanie na remont dróg popowodziowych. Taką była Ustrońska, która by otrzymać dotację musiała być także remontowana w tym roku. Dwie równoległe drogi, którymi na co dzień porusza się wielu mieszkańców miasta zostały na kilka miesięcy wyłączone z ruchu. Na szczęście już niebawem oba odcinki zostaną otwarte, umowa z firmami wykonującymi remont mówiła o zakończeniu prac do końca października.
 
Na dzień dzisiejszy termin pierwszego listopada jako dzień otwarcia ruchu jest aktualny - słyszymy od Piotra Ruckiego zastępcy burmistrza Skoczowa. Do końca miesiąca powinny zakończyć się prace na jezdni, później pozostaną do ukończenia drobne rzeczy na chodnikach. To jest spowodowane tym, że zakres robót nieco się poszerzył ponad to co było pierwotnie zaplanowane. Natomiast główne prace powinny zostać ukończone - dodaje Rucki.
Dla wzmocnienia układanej kostki, pod warstwą ziemi, wylano jeszcze warstwę chudego betonu.
 
 
 
Remont ulicy Mickiewicza był remontem generalnym, przy jego okazji wymieniono również oświetlenie uliczne oraz media biegnące w drodze. To też przedłużyło roboty. Okazało się, że w drodze ułożone są media, które nie do końca były zinwentaryzowane. Instalacja Telekomunikacji i studzienki były w złym stanie. Długo trwało zanim pracownicy telekomunikacji pojawili się i obejrzeli w jakim stopniu są one uszkodzone - to również wstrzymywało prace - dodaje Rucki.
 
Koszt tego remontu wyniósł nieco ponad 2 miliony 100 tys zł. 50% sfinansowano w ramach rządowego programu modernizacji i rozbudowy dróg lokalnych (tzw. Schetynówki). Drugą połową podzieliło się miasto z powiatem.
 
Ulica Ustrońska, na której również kończą się prace, powinna również zostać oddana do użytku początkiem miesiąca.
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: