Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: Rada zaapeluje do marszałka

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej Skoczowa podjęty ma zostać apel samorządowców do marszałka Jakuba Chełstowskiego. Radni domagają się zwiększenia częstotliwości kursów pociągów na linii Katowice - Wisła.

- Ta inwestycja na Śląsku Cieszyńskim przyczyniła się do większych możliwości rozwoju gospodarczego naszego regionu. Wyremontowanie linii kolejowej, skrócenie czasu przejazdu pociągów to zadowolenie i satysfakcja turystów, ale i przede wszystkim mieszkańców powiatu cieszyńskiego (gmin Skoczów, Chybie, Strumień...), którzy zyskali wygodny i szybki dojazd komunikacją publiczną do zatłoczonych i zakorkowanych miast (Wisły, Ustronia, Skoczowa, Pszczyny, Katowic) - czytamy w apelu.

Obecnie pociągi z Katowic przyjeżdżają do Skoczowa o 9:25, 11:28, 15:42, 17:23 i 21:23, a do stolicy Górnego Śląska odjeżdżają o 5:54, 9:40, 11:41, 16:06 i 18:28. - Czasy odjazdów jak i przyjazdów są niedopasowane do potrzeb podróżnych. Niemożliwy jest dojazd do pracy w Skoczowie na pierwszą oraz drugą zmianę, które rozpoczynają się o godzinach 6:00 i 14:00. Powrót po pracy również jest niemożliwy. Uczniowie szkół średnich nie mają możliwości przybycia do szkół na godzinę 8:00 - dodają samorządowcy.

Z pełnym tekstem uchwały można zapoznać się tutaj.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-05-23 13:02:34
ciotka matylda: Decyzja rady bardzo słuszna,tylko powstaje pytanie czy zostanie wysłuchana i wprowadzą poprawki do rozkładu. Obawiam, się że nic z tego nie będzie. Za rok kolejarze powiedzą,że linia jest nierentowna i zlikwidują połączenia. Takim sposobem właśnie rozwalono połączenia kolejowe. Chciałbym się mylić!
2021-05-23 21:07:31
donekT: Stolicą Górnego Śląska jest Opole. Katowice są sporo, sporo późniejszym ośrodkiem.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: