Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów: przyjaciele niewidomych

Dziś (16.10) w skoczowskim Teatrze Elektrycznym przedstawiciele prezydium okręgu śląskiego Polskiego Związku Niewidomych wręczyli odznaki "Przyjaciel Niewidomych". Wyróżnienia otrzymała dr Agata Plech (ordynatorka Oddziału Okulistyki Szpitala Śląskiego w Cieszynie), Julia Raszka (dyrektorka MCK "Integrator" w Skoczowie) oraz Edyta Molęda (wicedyrektorka MCK "Integrator").

Wyróżnienia wręczali prezes oraz wiceprezeska okręgu śląskiego Polskiego Związku Niewidomych - Sebastian Biały i Wiesława Kopoczek.

 - Od czasów nieżyjącej już niestety dr Pruchnickiej, jest to pierwsza okulistka, która zwróciła się do nas z propozycją spotkań i prelekcji na temat chorób oczu - mówiła o dr Agacie Plech Kopoczek.

Podziękowano również dyrektorce oraz wicedyrektorce MCK "Integrator" - Julii Raszce i Edycie Molędzie. - To jest jedyne kino w województwie śląskim, które systematycznie, raz w miesiącu, bezpłatnie wyświetla nam filmy z audiodeskrypcją. Wszędzie indziej dzieje się to dzięki fundacjom i nieregularnie - mówiła Kopoczek o skoczowskim Teatrze Elektrycznym. 

Podczas uroczystości, która poprzedzała pokaz filmu z audiodeskrypcją "Poradnik pozytywnego myślenia", wręczono także legitymacje "członka nadzwyczajnego" Polskiego Związku Niewidomych Jadwidze Jakucińskiej oraz Zdzisławie Burczak.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: