Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów obchody 3-go Maja

Kwiaty i wieńce złoży lokalni politycy, młodzież i organizacje społeczne pod pomnikiem Poległym za Polskość Śląska. W ten sposób przed południem w Skoczowie uczczono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W każdej miejscowości Śląska Cieszyńskiego odbyły się, bądź dopiero odbędą się uroczystości związane z kolejną rocznicą uchwalenia Ustawy Zasadniczej. W Skoczowie, tradycyjnie złożono kwiaty pod pomnikiem przy ulicy Mickiewicza. W uroczystości wziął udział m.in. poseł Czesław Gluza oraz zastępca burmistrza Skoczowa Piotr Rucki. Później, już na rynku, odczytano fragmenty Konstytucji. Chcemy pokazać konstytucję, zaprezentować jej tekst - tłumaczy Robert Orawski, szef skoczowskiego Domu Kultury.
 
 
Wieczorem, o godzinie osiemnastej w kościele pw. Św. Piotra i Pawła odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne w intencji ojczyzny.
Tymczasem parafia NMP Królowej Polski w Pogórzu zaprasza na koncert inaugurujący kolejną edycję "Wieczorów Muzyki Organowej i Kameralnej w Pogórzu". Początek koncertu dzisiaj, 3 maja o godzinie 17.00
 
Jan Bacza
 
 
 
 
 
 
 
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: