Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów - napastował dziewczynki

Nieznany mężczyzna w czwartek zaczepiał dziewczynki w okolicach osiedla przy ulicy Targowej w Skoczowie. Policja szuka sprawcy i prosi o pomoc.

Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie w rejonie ulic Targowej i Mickiewicza. Policja otrzymała zgłoszenie od matki jednej z napastowanych 12-latek. Dziewczynka wraz z koleżanką szła chodnikiem za sklepem na rogu ulic Mickiewicza i Targowej. Tam obie zostały zaczepione przez nieznanego mężczyznę w wieku około 30-35 lat. Napastnik ubrany był w jasną kurtkę w ciemną kratę, na głowie miał kaptur, spodnie jasny jeans. Przestraszone dziewczynki uciekły do domu. Sprawca oddalił się w nieznanym kierunku - mówi podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, jedna z dziewczynek miała być dotykana przez mężczyznę. Policja ustala tożsamość sprawcy i okoliczności zdarzenia. Prosi też o kontakt wszystkie osoby, które mogą pomóc w tej sprawie. Widziały w tym rejonie podejrzanego mężczyznę lub zauważyły opisaną sytuację.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-01-07 12:46:35
qqłka: \"Policja otrzymała zgłoszenie od matek jednej z napastowanych 12-latek.\" - od ilu :)
2017-01-07 14:21:59
Charles: \"Sprawca oddalił się w nieznanym kierunku\" Może w stronę plebanii?
2017-01-07 15:01:00
Przepierón: Jak sie na plebanii schował to nie ma szans żeby go jakikolwiek organ ścigania dorwał.
2017-01-07 15:54:13
795: To jest DUŻY problem czepiacie się literówek ... a na wolności porusza się bestia ! Należy te coś wytropić i zastrzelić nim komuś wydarzy się krzywda !!!
2017-01-07 16:08:57
acd104: Wszystko składnie i czytelnie opisane. Te pierwsze komentarze hejterskie zachowania.
2017-01-07 18:21:01
qqłka: Teraz tak, ale wcześniej było tak jak w cytacie.
2017-01-07 19:20:27
Cieszyński Gizd: Zastrzelić to może przesada ale wykastrować i na trwale oznakować jak najbardziej!
2017-01-07 21:00:54
bronek91: \" Wszystko składnie i czytelnie opisane. Te pierwsze komentarze hejterskie zachowania.\" - Widać iż istnieje powszechna chęć ścigania sprawcy.... To normalne, iż odbiorcy domagają się profesjonalnie zredagowanej treści artykułu. Tego rodzaju, powiedzmy \"literówki\" nie pojawiają się w tym miejscu po raz pierwszy. Co do sprawy, dobrze że o tego typu faktach informowane jest społeczeństwo. Mieszkańcy zdają sobie sprawę z zagrożenia, co z pewnością przeniesie się na zwiększenie z ich strony zachowania niezbędnej uwagi i ostrożności. Proponuję, aby na przyszłość w treści, zamieszczane były ze strony policji informacje o profilaktyce w celu uniknięcia stania się ofiarą tego typu przestępstw. Sprawca natomiast może zostać uświadomiony, iż na polu przestępczym nie pozostanie bezkarny. Podejmowane są działania aby został wykryty. Z drugiej strony inni posiadający zamiar popełnienia przestępstwa podobnego typu, będą świadomy iż za podobny/ taki sam czyn będą ścigani. Mam nadzieję, iż na zamieszczeniu stosownej informacji na OX nie zakończy się działanie mundurowych a podejrzany zostanie schwytany, czego im życzę. Wyraźnie widać, iż istnieje społeczna chęć ścigania przestępcy i jego ukarania a sam postępek w społecznej opinii uchodzi za karygodny. Uważam, iż że strony policji powinny zostać także podane informacje dotyczące danych kontaktowych osoby kierującej sprawą lub miejscowego dzielnicowego. Wówczas wzrasta przeświadczenie, iż poważnie ktoś działa w celu wykrycia sprawcy. Policja powinna podać także informacje na temat pomocy, jakiej ofiary przestępcy mogą uzyskać lub gdzie ją mogą takową znaleźć. Nie wiemy także czy był to pierwszy wybryk poszukiwanego sprawcy, być może podobnych czynów dopuszczał się wcześniej a ofiary z różnych powodów nie zgłosiły tego. Miejscowa policja powinna podjąć kampanię na rzecz uświadomienia docelowych ofiar. Co do plebanii? Komentującym chodzi o plebanię..... pytam: Plebanię, którego kościoła lub związku wyznaniowego? W Skoczowie, z tego co wiem dział kilka instytucji tego typu. Może to akurat dobry trop...
2017-01-07 22:15:32
Charles: bronek91: A o jaki kościół może chodzić i to w kraju gdzie żyje 92% katolików? ZIELONOŚWIĄTKOWCY???
2017-01-07 22:46:10
torcin: Nasz region to największy w Polsce bastion ewangelików więc wiadomo o jaki kościół chodzi.
2017-01-07 22:47:50
bronek91: ha ha ha, to że kogoś jest więcej ma być argumentem? A np. w klerze protestanckim lub innych nie dochodzi do patologii?
2017-01-07 23:04:33
bronek91: Zróbmy licytacje, jako podejrzane do tej pory zostały wymienione plebanie katolickie, ewangelicka i zielonoświątkowa. Może jakieś inne wyznania? Zaznaczam że w Skoczowie są jeszcze Świadkowie Jehowy, Adwentyści Dnia Siódmego, Wolni Chrześcijanie a być może jeszcze inne grupy z których istnienia nie zdaję sobie sprawy lub jest ich niewiele, np islamiści. Dlaczego podejrzani mają być tylko katolicy? A co wtedy gdy sprawca jest ateistą, deistą, agnostykiem lub nie ma określonego poglądu w kwestii religii? Dlaczego komentujący biorą pod uwagę tylko religijną motywację sprawcy lub wskazują ewentualne powiązania sprawcy? Doszło do czynu karygodnego i myślę iż najważniejszym jest złapanie sprawcy w pierwszej kolejności. Myślę, iż w tym przypadku wyznanie sprawcy nie ma najmniejszego znaczenia, może być równoznaczne niewierzącym katolikiem, protestantem itd.
2017-01-08 10:57:20
dyszol: Co do tych kościołów. Jest katolicki w którym facet w sukni nie może sobie podupczyc i ewangelicki w którym podobny facet ma żonę i dzieci. Tyle chyba wystarczy żeby złapać kierunek myślenia. A tak poza tym przecież to pół żartem pół serio :]
2017-01-08 12:59:48
torcin: Katolicki niby nie może ale ewangelicki ma żonę i kochankę. Pewnie ani jedną ani druga nie dała więc szukał wspomagania.
2017-01-08 13:59:33
bronek91: \" Co do tych kościołów. Jest katolicki w którym facet w sukni nie może sobie podupczyc i ewangelicki w którym podobny facet ma żonę i dzieci.\" Kto katolickiemu zabroni? a ewangelicki nie zawsze ma:)xD
2017-01-09 18:22:37
kurtis: Szkoda że nie mamy tutaj Ojca Mateusza ,pewnie rozwiązał by sprawe
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: