Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów: lokale komunalne i socjalne. Cz.2

Zgodnie z Ustawą o ochronie praw obywateli każde miasto czy gmina jest zobowiązana do zapewnienia swoim mieszkańcom lokali komunalnych, które dzielą się na lokale komunalne i socjalne. Każda gmina naszego powiatu właśnie zgodnie z tą ustawą ma obowiązek do zabezpieczenia takich lokali w swoich zasobach mieszkaniowych. Sprawdziliśmy, jak to jest realizowane w poszczególnych gminach. Cz. 2: Skoczów.

Sytuacja mieszkaniowa każdej z Gmin naszego powiatu jest podobna. Ilość osób i rodzin oczekujących na lokal komunalny bądź socjalny jest podobna. Osób chętnych i potrzebujących stale rośnie, a Gmin nie stać często na budowę nowych budynków.

Zasiągneliśmy informacji w skoczowskim Przedsiębiorstwie Komunalnym, który zarządza komunalnym zasobem mieszkaniowym gminy.

- W mieszkaniowy zasób Gminy Skoczów wchodzą lokale mieszkalne oraz lokale socjalne. Aktualnie Gmina w Swoim zasobie posiada 425 lokali, z czego 82 lokale to lokale socjalne a pozostałe 343 to lokale mieszkalne. Aktualnie na lokal gminny oczekuje 55 rodzin, w tym 33 rodziny na lokal socjalny. Średni okres oczekiwania na lokal wynosi 4-5 Lat – informuje nas Katarzyna Mosur ze skoczowskiego przedsiębiorstwa.

W odpowiedzi na nasze pytanie czy gmina stara się o pozyskiwania środków zewnętrznych Katarzyna Mosur odpowiada:
- Gmina może wystąpić o dofinansowanie (pozyskanie środków zewnętrznych pozabudżetowych) na pozyskanie nowych lokali, a więc powiększenie zasobu. Źródłem takiego dofinansowania są dotacje z Banku Gospodarstwa Krajowego na inwestycje gminne mające na celu pozyskanie nowych lokali. Może to zostać przeprowadzone poprzez budowę nowych budynków bądź przez rozbudowę lub remont już istniejących.

Andrzej Koenig
 

źródło: OX.PL
dodał: AKE

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-05-05 17:31:17
Przepierón: Dziwne, że na mieszkanie ich niby nie stać i chcą mieszkanie socjalne, ale na utrzymanie psa tzw. obsrańca trawnikowego ich stać.
2016-05-05 19:13:38
cul: Może ktoś wie ile kosztowało Nas mieszkańców połączenie spółek i na dzień dzisiejszy ile za to mogło byc wybudowanych Mieszkań ?Czemu , a może Komu to miało.....................?
2016-05-06 11:13:58
marjol: Przepieróń ja uważam że obsraniec to jesteś ty bo jak ty masz takie podejście do zwierząt to jakie ty masz do ludzi, musiałeś być bardzo krzywdzony jak byłeś mały pewnie cie dotykali tam gdzie nie trzeba i siadło na psychikę , ale nie przejmuj się takim ludziom już też pomagają udaj się do psychiatry i nie wstydź się.
2016-05-06 12:10:50
Przepierón: Psiarzom w ogóle nie powinno się przydzielać mieszkań socjalnych, mają kase na utrzymanie obsrańca trawnikowego i chodnikowego to powinni mieć też na normalne mieszkanie. Jak straż miejska chce ich mandatem ukarać to biadolą że na życie nie mają i że straż łata mandatami dziurę budżetową. Karać tych śmierdziuchów aż do bólu.
2016-05-06 17:17:36
ciamajda: Przepierón, chyba musiałeś w swoim życiu mase kibli wyczyścić, że masz obsesję na punkcie \&quot;obsrańców\&quot;.<br />Chyba ze sam jesteś obsrańcem. A może Cie jakiś kundelek przeleci....ł?:))<br />
2016-05-06 19:08:54
marjol: Ciamajda, ja uważam że go nie tylko kundel ale i też skunks bo też śmierdzi
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: