Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 29/16

28 sierpnia 1960 roku powstała Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Ludwika Waryńskiego w Skoczowie. Na jej lokalizację wybrano dzielnicę ''Zabawa'', znajdującą się po prawej stronie Wisły. Stanowisko kierownika w siedmioklasowej szkole objął Antoni Ferfecki.

W latach 1973-1984 istniały tzw. Zbiorcze Szkoły Gminne; Szkoła Podstawowa Nr 3 była wówczas Szkołą Zbiorczą.
 Po tym okresie dyrektorem placówki została mgr Danuta Wójcik, która pełniła tę funkcję do końca sierpnia 1995 roku.

Trudne warunki lokalowe sprawiły, że w 1980 roku ukończono nadbudowę drugiego piętra szkoły i oddano ją do użytku. 1 września 1989 roku do budynku przy ulicy Bielskiej zostały przyjęte klasy I Liceum Ogólnokształcącego - tym samym otwarto filię LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie. W 1990 roku podjęto starania o przekazanie byłej siedziby Obrony Cywilnej przy ul. Osiedlowej 1 na potrzeby "Trójki". Niedługo później rozpoczęty został remont, mający na celu zaadoptowanie pomieszczeń hotelowych na sale lekcyjne.

11 października 1991 roku odbyło się uroczyste przekazanie Szkole Podstawowej Nr 3 budynku po byłym OC. Naukę rozpoczęły tu dzieci klas II i III, które miały wówczas do dyspozycji: 4 sale lekcyjne, świetlicę, 2 salki katechetyczne, salkę gimnastyczną, szatnię. Z dniem 1 września 1992 roku został utworzony Zespół Szkół Ogólnokształcących, w skład którego wchodziły: Liceum Ogólnokształcące i Szkoła Podstawowa Nr 3.

W dzisiejszym artykule z serii "Skoczów: kiedyś i dziś" przedstawiamy Wam zdjęcie z archiwum prywatnego, przedstawiające klasę ósmą Szkoły Podstawowej nr 3 na Zabawie z 1972 roku oraz nauczycieli. Czy rozpoznajecie na nim siebie lub znane wam twarze? Na Wasze spostrzeżenia i wspomnienia czekamy w komentarzach.

Serdecznie dziękujemy Towarzystwu Miłośników Skoczowa za udostępnienie archiwalnych zdjęć.


Wasze zdjęcie również ma szansę znaleźć się w naszej serii! Jeśli posiadacie zdjęcia dawnego Skoczowa (sprzed trzydziestu i więcej lat), zachęcamy do przesyłania ich na nasz adres - redakcja@ox.pl (wraz ze zgodą na bezpłatne wykorzystanie przez portal OX.PL i informacją, co przedstawia dana fotografia). Stare zdjęcia można również przynieść do naszej redakcji - po ich przeskanowaniu "na miejscu", oddamy je Państwu.

POPRZEDNI ARTYKUŁ Z SERII

PD

źródło: ox.pl
dodał: PD

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-07-19 06:15:59
ciamajda: Nie wierzę. Naprawde nikt się nie rozpoznaje? Aż trudno uwierzyć. Znam grono pedagogiczne. Od Pani Basi z jednej strony po Panią Wandę z drugiej strony.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: