Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów: Chcą budynek po LO

Rada Miejska Skoczowa podjęła uchwałę w sprawie nieodpłatnego przekazania nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Cieszyńskiego na rzecz Gminy Skoczów. Chodzi o nieruchomości położone przy ulicy Bielskiej, a dokładnie budynek po byłym Liceum Ogólnokształcącym.

W porządku obrad minionej sesji Rady Miejskiej Skoczowa znalazła się uchwała w sprawie nieodpłatnego przekazania nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Cieszyńskiego na rzecz Gminy Skoczów. Jak zaznaczono w uchwale, nieruchomości położone przy ul. Bielskiej zostałyby przeznaczone na realizację celów publicznych w zakresie oświaty. Wiceburmistrz Anna Stefaniak-Bacza przyznała, iż chodzi o przekazanie budynku po byłym Liceum Ogólnokształcącym, który jest w tej chwili wyłączony z użytkowania. Uznajemy, że ten budynek powinien przejść na własność Gminy Skoczów na cele oświatowe - dodała.

Głos w tej sprawie zabrał Emil Borecki. Radny pytał m.in. na jakie dokładnie cele oświatowe ten budynek byłby wykorzystany oraz czy zostały już wstępnie skalkulowane koszty związane z przejęciem tego obiektu, by doprowadzić go do stanu używalności? Jak zaznaczyła Anna Stefaniak-Bacza, budynek po byłym LO jest w dobrym stanie technicznym. Dyrektor Gaś, który zarządza tym budynkiem dba o niego. Dlatego nie wymaga on wielkich nakładów finansowych. Trzeba go tylko wyposażyć, może ewentualnie ocieplić - przyznała Wiceburmistrz. Informację tę potwierdził przewodniczący Rady Rajmund Dedio. Wiosną br. wraz z radną Teresą Papkalą byłem obejrzeć ten budynek. Jest w dobrym stanie. Kwestia wymalowania sal i wyposażenia. Łazienki, toalety są po remoncie. Także nie powinny to być szalone koszty - zaznaczył.

Co do dokładnych planów przeznaczenia wspomnianego budynku Wiceburmistrz tłumaczyła, iż koncepcja nowego kształtu oświaty w Gminie Skoczów dopiero zostanie przedstawiona. Ubiegamy się o ten budynek, ale jednocześnie Marszałek Województwa Śląskiego wystąpił do nas z pismem o przekazanie budynku, w którym mieści się filia Zespołu Szkół nr 3. Pojawiła się propozycja, że on ją przekaże na cele szkoły specjalnej, która w tej chwili już nie mieści się w swoich murach. Jest bowiem duże zapotrzebowanie na to, by uczyć dzieci z orzeczeniami, jednocześnie specjalizując się również w dzieciach autystycznych. Pozwólcie, że doprowadzimy do końca te nasze działania zmierzające do pozyskania tego budynku, wtedy zdecydujemy, co z budynkiem filii przy ul. Mickiewicza i przedstawimy naszą koncepcję - mówiła Stefaniak-Bacza.

Radny Emil Borecki pytał jednak dalej. Doszły do mnie głosy rodziców z Pogórza, bo podobno jest planowane utworzenie tam Gimnazjum i przeniesienie Gimnazjum z Pogórza do Skoczowa. Jeżeli wchodzi w grę zlikwidowanie tego Gimnazjum, to rodzice są bardzo zaniepokojeni. Szkoła w Pogórzu jest wyremontowana, nie jest droga w utrzymaniu. Nie ma też obaw, że będzie tam mało dzieci. Rodzice z Pogórza nie chcieliby stracić Gimnazjum - podkreślał Radny.

Wiceburmistrz zaznaczyła krótko, iż póki co nie podjęto jeszcze żadnych decyzji. Dziś decydujecie Państwo o uchwale intencyjnej odnośnie budynku. To do Was będzie należała decyzja, co do nowego rozplanowania sieci szkół w Gminie Skoczów. Państwu zostaną zaproponowane przez nas pewne projekty. To Wy będziecie o tym decydować. Na tym etapie tyle... - poinformowała Stefaniak-Bacza.

Były takie plany? - dopytywał Borecki - Ode mnie, od Burmistrza, czy dyrektora Tomiczka takich informacji nikt nie uzyskał. To jest etap koncepcyjny - zaznaczyła Stefaniak-Bacza.

Radni podjęli powyższą uchwałę większością głosów.

MSZ

źródło: ox
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-06-23 22:00:08
Karmelek: \"Pozwólcie, że doprowadzimy do końca te nasze działania zmierzające do pozyskania tego budynku, wtedy zdecydujemy, co z budynkiem filii przy ul. Mickiewicza i przedstawimy naszą koncepcję - mówiła Stefaniak-Bacza\" - I to ma byc transparentnosc dzialan \"wladzy\" dla dobra mieszkancow...ciagle tajemnice i sekrety...zapewne rozbicie zespolu przy Mickiewicza...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: