Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: burmistrz spotkał się z proboszczami

Dziś (16.01) doszło do corocznego spotkania burmistrza Mirosława Sitko, wiceburmistrza Andrzeja Bubnickiego z proboszczami skoczowskich parafii.

Jak informuje Urząd Miejski w Skoczowie, w jego trakcie włodarze gminy podsumowali zeszłoroczną współpracę z przedstawicielami duchowieństwa oraz porozmawiali o planach na 2020 rok.

Warto przypomnieć, że rozpoczęty niedawno rok został uznany rokiem św. Jana Sarkandra, z uwagi na 400. rocznicę śmierci skoczowskiego męczennika. Pisaliśmy o tym tutaj - LINK.

KR/UM Skoczów

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

25
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-16 17:08:54
donekT: Bardzo dobra inicjatywa, warta kontynuacji. Miejmy tylko nadzieję, że oferta jest adresowana wobec wszystkich przedstawicieli związków wyznaniowych, funkcjonujących na terenie gminy.
2020-01-16 17:57:32
jasper: Widac za malo dostaja pieniedzy od panstwa czyli podatnikow.
2020-01-16 19:19:09
donekT: Burmistrz jest organem SAMORZĄDU, nie PAŃSTWA. SAMORZĄD tworzą mieszkańcy. Wyznawcy cieszyńskiej świetlicy powinni zaprosić Pana Burmistrza, przedstawi, jak funkcjonowanie samorządu wygląda.
2020-01-16 19:28:48
donekT: PS Państwo może funkcjonować bez elementu czynnika siły żywej, samorząd bez mieszkańców nie istnieje. A teraz czekamy na "zalew" skrajnie lewicowej (lewackiej) propagandy.
2020-01-16 21:27:33
krzysztofmn: "Krótka rozprawa między trzema osobami, Panem, Wójtem, a Plebanem" - i tak to lata od wieków, ale dziś, tu i teraz, przybiera formę wyjątkowo o b r z y d l i w ą - widać kler w panice kompletnie już traci instynkt samozachowawczy
2020-01-16 22:27:22
donekT: Jak można zauważyć, niektórzy, zwłaszcza WYZNAWCY z CIESZYŃSKIEJ PRZYKOPY, najchętniej dokonaliby eksterminacji z życia publicznego wszelkiego odniesienia do zjawiska występującego w każdej ludzkiej społeczności, które przez fakt naturalności powinno być co najmniej powszechnie tolerowane. Ewidentny przejaw TOTALITARNYCH skłonności ze strony niektórych.
2020-01-17 06:27:54
krzysztofmn: i tylko szlag człowieka trafia kiedy sobie uświadomi, że to za jego pieniądze ta bezczelna mafia katabasów z pisiactwem urzęduje - i jedyna satysfakcja to patrzeć jak jedni i drudzy już kroczą prostą drogą do upadku
2020-01-17 06:46:06
jasper: Jan Kochanowski, XVI wiek - a niewiele sie zmienilo :) - „ Pytano kaznodzieję: "czemu to prałacie,
nie tak sami żywiecie, jako nauczacie ? 
(A miał doma kucharkę), i rzecze: "Mój panie,
Kazaniu się nie dziwuj, bo mam pięć set na nie:
 A nie wziąłbym tysiąca, mogę to rzec śmiele,
 Bym tak miał czynić, jako nauczam w kościele". Baranki tak samo durne jak w sredniowieczu ... Dla pieniedzy lud sie podli ( PiS) dla pieniedzy ksiadz sie modli ( ciekawe, ze nigdy za darmo ?! )
2020-01-17 08:53:10
mario172: Jasper I Krzysztof.. jestem pełen podziwu..wy wszystko i wszystkich otrzymujecie.. szacun!weźcie pod uwagę że w Polsce żyje prawie 40mln ludzi...nie tylko wy płacicie podatki!Trochę szacunku do drugiego człowieka bo wkoncu mamy demokrację, Ale wy znacie to pojęcie tylko na swój sposób..ile w tej Polsce skrajności, patologii...heh Krzysztof za Twoje się księży utrzymuje...no masakra..A może za Twoje utryzmujesz pracownika skarbówki albo,UM cieszyn....??
2020-01-17 09:03:09
rainman: Ale demokrację cieciu to ty szanuj.
2020-01-17 09:58:11
donekT: ...cieszyńska przykopa, zgodnie z kolektywnie ustaloną "prawdą", na chwilę obecną, przez pryzmat demokracji "postrzega" dyktaturę jedynie słusznej mniejszości, która przejawia TOTALITARNE skłonności i UZURPUJE sobie prawo do wypowiadania w imieniu całej społeczności. Ewidentny wykwit MARKSISTOWSKIEJ TEORII DIAMATU (materializmu dialektycznego), w rewizjonistycznym, kulturowym- raczej ANTY- kulturowym ujęciu. Historia już pokazała, do czego prowadzi pobłażanie przedstawianego rodzaju niewłaściwym skłonnościom.
2020-01-17 11:28:22
: krzysztof z donkiem - dajcie sobie już spokój. Pod każdym artykułem wypisujecie te same bzdury. Chyba, że to wasza praca - wtedy się nie czepiam, bo pecunia non olet.
2020-01-17 12:19:43
rainman: Na miejscu ciecia zainteresowalbym sie propozycja nowego podatku od... miesa. Pytanie do ciecia z jakiej listy startowal pomyslodawca. Czy ciec bedzie chetnie placic podatek od parowki?
2020-01-17 14:20:11
krzysztofmn: wojtoj - dziękuję za życzliwe zainteresowanie moimi tekstami, zachęcam do zaglądnięcia na inne strony ox gdzie ostatnio piszę m. in o zanieczyszczeniu powietrza czy połączeniach kolejowych Skoczów-Bielsko [p.s. równie życzliwie zakładam, że przyrównanie moich komentarzy do donkowego p i e r d o l a m e n t o nie było zamierzoną złośliwością, a jedynie niefortunnym przypadkiem - zatem z góry przyjmuje przeprosiny ㋡]
2020-01-17 14:25:18
krzysztofmn: jeszcze się zapełnią więzienne cele tymi bezczelnymi złodziejami i chachmętami z pisiackich elit, banasiami, kaczyńskimi i karczewskimi - a jak dobrze pójdzie i sądy w końcu zaczną działać odważnie i stanowczo, także złodziei i oszustów w sutannach, sawiczy i rydzyków, za kratami nie zabraknie
2020-01-17 14:58:57
rainman: Jest szansa, ze Duda wygra w pierwszej turze. Narod jednak nie jest az tak glupi skoro lewactwo krwawi ze swoimi 9%. I TAM JEST JEGO MIEJSCE! xD
2020-01-17 15:54:28
krzysztofmn: wojtoj, specjalnie dla ciebie, tym razem z życia netu: ✍ Kilka miesięcy temu, na spotkaniu z pracownikami portalu, jej wiceszef Tomasz Machała tłumaczył, że W i r t u a l n ą _ P o l s k ę wiąże z Ministerstwem Sprawiedliwości “wiele interesów”. I że nie będzie demolował tych “interesów”, bo “wiszą na tym” pensje pracowników WP. W praktyce “interesy” z resortem oznaczają z jednej strony cenzurę i blokowanie artykułów krytycznych wobec Ziobry, z drugiej - pisanie pod fikcyjnymi nazwiskami tekstów-laurek o ministerstwie. „Kiedy na stronie WP pojawiał się jakiś tekst krytyczny wobec Ziobry i ministerstwa, przychodziła uśmiechnięta asystentka Tomka [Machały] i mówiła, że trzeba go zdjąć ze strony głównej. ✍
2020-01-17 16:03:33
krzysztofmn: p.s. wojtoj, na przyszłość dobra rada: jeśli jesteś nieusatysfakcjonowany treścią i tematyką komentarzy na forum, wtedy najlepsze co możesz w tej kwestii zrobić to zacząć sam więcej i ciekawiej pisać, ja na pewno twoje posty z przyjemnością przeglądnę [druga rada trywialna - czytanie postów nie jest przymusowe, zatem... ㋡]
2020-01-17 18:35:13
donekT: ... na razie, więzienia są zapełnione głównie wyborcami jedynie posłusznej partii i wyznawcami jej przybudówek. Dziwnie, że nie zostało to jeszcze wykorzystane propagandowo.
2020-01-17 18:58:04
jasper: Motloch przy urnach, motloch na mownicach, motloch PiS w Brukseli, trolle pisowskie na ox.pl. Prostactwo, nieuctwo, chamstwo i troglodytyzm opanowaly Polske i zaciskaja sie za przyzwoleniem na naszych szyjach.
2020-01-17 19:49:44
donekT: Zdaniem NEOMARKSISTÓW, na tym polega powszechna EMANCYPACJA, wyzwolenie mas i podnoszenie monistycznie rozumianej, wszechobecnej materii kierowanej "popedem", na wyższy poziom świadomości I ROZWOJU. Tymczasem zdaniem NEOMARKSISTÓW, KLER, jako klasa wpływająca na indywidualne kształtowanie świadomości, stanowi jedną z najbardziej REAKCYJNYCH i "ANTYPOSTEPOWYCH" sił społecznych. Wobec czego zdaniem neomarksistów KLER dopuszcza się niewolenia ludzkości i podlega "wyzwoleniu", przez neomarksistów rozumianego, jako EKSTERMINACJA. Dlatego, zachowując konsekwencję myśli neomarksistowskiej, działanie "postepowe" powinno polegać na szczuciu pozostałych klas na kler i odpowiednim kształtowaniu nastrojów społecznych. Wedle tego, co niegdyś napisał Goethe i za nim powtórzył Bułhaków. "JAM JEST CZĘŚCIĄ TEJ SIŁY, KTÓRA WIECZNIE ZŁA PRAGNĄC, WIECZNIE DOBRO CZYNI". Wszelka teoria jest szara, a zieleni się tylko złote drzewo życia. I pomyśleć, iż komuś chodzi tylko o to, "aby się stać jak Bóg".
2020-01-18 13:27:19
wisiketa: Jeżeli ktoś sprowadził wojska aby mordowali niewinnych protestantów, to chyba powinien być spalony a nie wyświęcany?. "Ołomuniec i św. Jan Sarkander święty katolicki, patron Moraw. Urodził się w Skoczowie na Śląsku Cieszyńskim w roku 1576. W roku 1620 został oskarżony przez protestantów o sprowadzenie polskiego wojska na Morawy"
2020-01-18 16:44:52
krzysztofmn: zawiniona czy nie, bardzie lub mniej - Sarkander Jan to jedna z m i l i o n ó w ofiar krwawych rzezi i wojen religijnych jakie kościół rzymski prowadził nie tylko w Europie - że akurat on został wyróżniony nic dziwnego - ma być symbolem niezłomnej walki biednych katolików z okrutnymi protestantami, do tego podkreślać interpretację spowiedzi nie jako narzędzia panowania nad owczarnią, ale magicznego obrzędu otwierającego barankom wrota do nieba - tyle, tylko tyle i aż tyle
2020-01-18 22:11:42
donekT: Jak można zauważyć po wypowiedziach niektórych, fałszywa propaganda sprzed wieków, do dziś funkcjonuje. Polskie siły zostały sprowadzone przez ichniejszego monarchę, głównie dla zabezpieczenia Wiednia. Natomiast lisowczycy stanowili formację nie do końca regularną, rodzaj lekkiej jazdy, złożonej z różnego rodzaju degeneratów, awanturników i ludzi z tak nazywaną przeszłością. Sam król dał im zajęcie u Habsburgów, chciał się ich pozbyć. Rekrutowali się głównie z biedniejszej szlachty, która straciła na nieudanej konfrontacji z królem w początku XVII wieku i sprawdziła się w terroryzowaniu ludności Moskwy (rozumianej jako państwo). Trudno wśród nich było utrzymać dyscyplinę i bynajmniej do tego, co doszło na Morawach, nie musieli być wzywani, namawiani, traktowali to jako swą powinność, byli w błędzie, jednak, czego wcześniej dopuszczali się na wschodzie?
2020-01-18 22:15:02
donekT: Zdaje się, iż poniektóre dopuszczające się bezpodstawnych ocen wypowiedzi niektórych, jak najbardziej docelowo mają stanowić podstawę do skłócenia poszczególnych wspólnot wyznaniowych, jakie funkcjonują w regionie. Zaczyna zalatywać propagandą i brudną polityką cieszyńskiej przykopy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: