Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów biega

Skoczowski nadwiślany bulwar będzie gościł w piątek 3 czerwca biegaczy. Odbędą się bowiem kolejne zawody z cyklu ''Skoczów biega''.

Impreza ma promować najprostszą formę aktywności fizycznej, jaką niewątpliwie jest bieganie. Ta dyscyplina sportu cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. W Skoczowie rywalizować będą ze sobą uczniowie szkół, a także pozostali mieszkańcy gminy oraz goście, którzy będą chcieli w sportowej atmosferze spędzić piątek.

Impreza została podzielona na dwie części. W godzinach dopołudniowych (godz. 9.00) w biegu startują uczniowie ze szkół i przedszkoli, natomiast bieg popołudniowy (godz. 16.00) ma charakter otwarty.

- Klasy od 4 do 6 ze szkół podstawowych, gimnazja i starsiu uczniowie pobiegną na dystansie około 2000 m. Trasa jest wyznaczona m.in. na terenie Stadionu Miejskiego. Bieg OPEN to rywalizacja w kategorii kobiet i mężczyzn na odcinku około 4000 m. Tu zawodnicy będą biec wzdłuż rzeki Wisły. Dla najlepszych w zawodach są przewidziane puchary oraz dyplomy. Uhonorowani zostaną także najstarzy i najmłodszy uczestnik. Bieg jest bezpłatny, wystarczy zapisać się w biurze zawodów.  - mówi Jan Szczypka ze Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie - http://www.basendelfin.pl/

MB

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: