Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów będzie zarządzał pociągami

Linia kolejowa z Bronowa do Wisły Głębiec (przez Skoczów, Cieszyn i Goleszów) jest ostatnio bardzo głośnym tematem. Niedawno rozstrzygnięto kluczowe aukcje elektroniczne, które najprawdopodobniej wyłoniły wykonawców dwóch głównych etapów inwestycji. Na tym jednak nie koniec.

Jak poinformował portal Koleje Śląska Cieszyńskiego, w ramach projektu "Pętli Wiślańskiej" w Skoczowie powstanie tzw. lokalne centrum sterowania ruchem kolejowym (w skrócie LCS). Oznacza to, że w trytonowym grodzie odbywać się będzie zarządzanie wszelkimi rogatkami kolejowymi, rozjazdami czy informacją pasażerską.

LCS ma mieścić się w budynku dworca kolejowego w Skoczowie (którego właścicielem jest PKP), a jego uruchomienie planuje się na koniec 2021 roku. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy dworzec będzie remontowany. Kilka lat temu miasto planowało zakupić budynek (pisaliśmy o tym m.in. tutaj - LINK), jednak finalnie do transakcji nie doszło. Być może teraz sytuacja się zmieni.

O aukcjach elektronicznych, które najprawdopodobniej wyłoniły wykonawców linii kolejowych, pisaliśmy pod poniższymi linkami:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: