Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów - będą dopłaty

23 kwietnia - tę datę w kalendarzu powinni zapisać w kalendarzu ci mieszkańcy Skoczowa, którzy chcą starać się o dofinansowanie kosztów wymiany źródeł ciepła. Na ten właśnie dzień zapowiedziano nabór wniosków o udzielenie dotacji.

To są darowane pieniądze – mówi krótko o tej formie wsparcia burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko. Chodzi o dofinansowanie kosztów wymiany źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych położonych na terenie gminy. Na ten cel w budżecie zagwarantowano 160 tysięcy złotych. Za te pieniądze powinno być zmodernizowanych około 40 palenisk. W ubiegłym roku zainteresowanie programem było bardzo duże. - Z niektórych paliw nie można już korzystać. Ułomność prawa niestety jest taka, że nie zakazano handlu a tylko palenia niedozwolonymi materiałami. Wiele osób jednak decyduje się zmienić źródło ciepła - mówi burmistrz.

Wymieniając piec, można otrzymać do 4 tysięcy złotych. Chodzi jednak tylko o wymianę paleniska na kotły wyższej generacji bądź na gaz. Jak dodaje burmistrz, dopłaty do instalacji fotowoltaicznych będą prowadzone w innym terminie i z innego, realizowanego wspólnie z Ustroniem, projektu. Zasada przyjmowania wniosków będzie funkcjonowała na zasadzie – kto pierwszy, ten lepszy – Nie ma mądrego sposobu na przeprowadzenie naboru. Na pewno będzie więcej wniosków niż pieniędzy. 160 tysięcy to nasze, gminne środki – mówi Mirosław Sitko.

Jak informuje skoczowski samorząd - Nabór wniosków w dniu 23 kwietnia rozpocznie się o godzinie 7.30 - dotyczy to również wniosków składanych drogą elektroniczną tj. za pomocą platformy ePUAP (https://epuap.gov.pl) lub platformy SEKAP (https://sekap.pl), opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP w rozumieniu przepisów o informatyzacji, lub podpisem elektronicznym CC SEKAP.

Więcej informacji, wnioski i regulamin udzielania dotacji znajdziecie na internetowej stronie Skoczowa. Link TUTAJ.

JB

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-02-27 19:20:13
acid: Szok... Do Węgla i gazu też będą dopłaty zapewne w sezonie grzewczym .....
2018-02-28 07:32:06
protenzjusz: Pieniądze nie są darmowe panie Burmistrzu, tylko własnością społeczeństwa, a pan chwilowo nimi dysponuje! <br />
2018-02-28 07:33:08
protenzjusz: Kpina za społeczeństwa i składających wnioski. 7:30 rozpoczęcie składania wniosków, o tej godzinie dowiemy się ze lista jest już pełna. \&quot;Można drogą elektroniczną\&quot;, a kto i o której odczyta te e-maile???. Czyli już wiemy kto dostanie dofinansowanie, koledzy, rodzina i najbliżsi burmistrza... Dlaczego nie ma drogi losowania wniosków , czy to nie jest sprawiedliwsza forma przyznania dotacji???
2018-02-28 11:53:48
alouette: Jakby zrobili losowanie, też byłyby podejrzenia, że układy i układziki. Dla mnie osobiście nie jest ważne, czy dostanie to Kowalski, czy ciocia Burmistrza. Liczy się zmniejszenie ilości starych pieców. I osobiście wierzę w uczciwość urzędu. Wyrośliśmy w przekonaniu, że wszyscy na górze kłamią, oszukują i kradną. Czas zacząć myśleć samodzielnie i mieć więcej wiary w ludzi.
2018-02-28 12:16:00
bronek91: Szkoda, iż to tylko kropla w oceanie potrzeb. Nawet, jakby cały powiat wymienił źródła ciepła na super, hiper nowoczesne i pro- ekologiczne, zresztą tak zwane. Klimat, dalej będzie postępował tak samo jak zanieczyszczenia. Są to zmiany, których nikt nie powstrzyma, jedynie zmiana globalnego systemu, co bez konfrontacji zbrojnej i niepokojów nie jest możliwe. Jesteśmy skazani za zagładę, starajmy się ją tylko jakoś przetrwać. <br /><br />Czy realizować takie projekty? Oczywiście, rynek zbytu jest sztucznie pobudzany, pilnujmy tylko, aby nabywać wyprodukowane w Polsce piece. Szkoda eksportować kapitał poza granice kraju a niestety niejednokrotnie tak bywa.... <br /><br />Inna kwestia, źródło ciepła to jedno....... paliwo to drugie.......... Taki mamy klimat ale nowoczesny piec nie pomoże skoro spalane w nim będzie \&quot;gorsze\&quot; gatunkowo lub nieprzewidziane przez producenta paliwo....
2018-03-06 21:34:44
K.B.72: Kto do tej pory do ogrzewania domu używał: węgla, koksu czy ekogroszku szuka obecnie tańszych i bardziej ekologicznych paliw. Pellet jest teraz opłacalny i pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu, a przy tym nie wymaga od użytkownika stałego nadzoru nad kotłem. Więc jak wymienić swój stary piec na nowy i ekologiczny, to tylko na pellet: www.youtube.com/watch?v=JhU-WSVL8YY Dla zainteresowanych - obsługa takiego kotła: www.youtube.com/watch?v=OPO3t_QRVWI
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: